Świat

TrialIPO - sprawdzi czy ktoś zainwestuje w twój startup

Grzegorz Marczak
0

TrialIPO jest wchodzącą na rynek internetowy firmą, dzięki której będziemy w stanie za symulować co się stanie jeśli nasza firma pokaże się na prawdziwym rynku. Serwis będzie uruchomiony w styczniu 2008 roku ale już teraz można sporo się dowiedzieć odwiedzając stronę firmową. IPO - czyli część...


TrialIPO jest wchodzącą na rynek internetowy firmą, dzięki której będziemy w stanie za symulować co się stanie jeśli nasza firma pokaże się na prawdziwym rynku. Serwis będzie uruchomiony w styczniu 2008 roku ale już teraz można sporo się dowiedzieć odwiedzając stronę firmową.

IPO - czyli część nazwy tego serwisu jest to tak naprawdę skrót od Initial Public Offering, czyli pierwsza sprzedaż udziałów spółki (inwestor), sprzedaż firmy lub wprowadzenie firmy na giełdę.

Tak naprawdę cała symulacja wprowadzania spółki czy też jej upubliczniania to tylko jedna część tego co będzie można zrobić w TrialIP. Drugą stroną symulacji mają być inwestorzy, którzy dostaną wirtualne. Każdy kto przystąpi do serwisu w roli inwestora dostanie $5 milionów, jeśli inwestorowi spodoba się dana spółka będzie mógł zakupić jej udziały, prawdopodobnie odsprzedawać itp. Oczywiście w całej symulacji nie zabraknie takich elementów jak ocena nowych przedsięwzięć oraz komentowanie ich.

Pytanie czy serwis ten będzie bardziej zabawą czy czymś więcej czyli prawdziwą symulacją biznesową? - wszystko zależy od autorów, jak przygotują serwis, na jaką grupę docelową się nastawiają itp. Bardzo trudno będzie utrzymać odpowiedni poziomi symulacji jeśli do niej będzie mógł przystąpić każdy - z drugiej strony na jakich zasadach można ograniczać dostęp?

Wątpliwości na pewno można mnożyć - nie zmienia to jednak faktu, że TriaIPO zapowiada się dość ciekawie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu