Moje przemyślenia

Twitter znalazł inwestora

Grzegorz Marczak
3

Twitter.com znalazł inwestora - jest to firma Union Square Ventures ta sama, która wcześnie dofinansowała takie serwisy jak del.icio.us, Feedburner, Tacoda (więc jest to raczej doświadczona firma jeśli chodzi o inwestycje) Twitter według TechCrunch ma teraz około 300,000 użytkowników (ale liczb...


Twitter.com znalazł inwestora - jest to firma Union Square Ventures ta sama, która wcześnie dofinansowała takie serwisy jak del.icio.us, Feedburner, Tacoda (więc jest to raczej doświadczona firma jeśli chodzi o inwestycje)

Twitter według TechCrunch ma teraz około 300,000 użytkowników (ale liczba ta bardzo szybko rośnie).

Suma jaką pozyskał twitter nie została upubliczniona ale kwota o jakich się mówi to pomiędzy 1-5 milionów dolarów (w porównaniu do ostatnich inwestycji o jakich słychać nie jest to więc kwota "powalająca")

Co ciekawe przedstawiciele USV nie wiedzą jeszcze jaki model biznesowy powinni wdrożyć na twitter.com (aby uzyskać zwrot z inwestycji). Mówi się o reklamach w RSS-ach, lub o komercyjnych kanałach do których ludzie mogli by się zapisywać aby pozyskać ciekawe informacje.

Jest to dość dziwna informacja zważywszy na to, że inwestycje w jakąkolwiek firmę poprzedzone są przeważnie badaniem jaki jest potencjał danej firmy i jaki jest jej model biznesowy.

Czyżby ta inwestycja była spowodowana jedynie rozgłosem i popularnością jaką zdobył twitter w ostatnich miesiącach?

Polskie odpowiedniki twittera to moblo.pl (pino), blip.pl (gadu-gadu) i kilka pomniejszych serwisów wdrożonych jako dodatki do takich platform jak grono, spinacz czy streemo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu