Moje przemyślenia

Zarobki znanych światowych blogerów.

GM
Grzegorz Marczak
8

Business Week opublikował informacje o zarobkach najpopularniejszych na świecie blogerów. Informacje te mogą być nieco szokujące dla osób, które do tej pory nie słyszały o skali zarobków jakie może wygenerować popularny blog. Podam kilka przykładów aby było wiadomo o jakich blogach oraz o jakich...

Business Week opublikował informacje o zarobkach najpopularniejszych na świecie blogerów. Informacje te mogą być nieco szokujące dla osób, które do tej pory nie słyszały o skali zarobków jakie może wygenerować popularny blog.

Podam kilka przykładów aby było wiadomo o jakich blogach oraz o jakich kwotach mówimy.


Techcrunch.com - najbardziej znany blog o wszystkim co się dzieje w internecie. Założony w 2005 roku czyli nie całe dwa lata temu generuje przychód wysokości 200,000 tysięcy dolarów miesięcznie (pochodzi on głównie z reklam). Blog generuje w granicach 5 milionów odsłon miesięcznie.


Mashable.com - blog o serwisach społecznościowych generujący 4 miliony odsłon miesięcznie. Blog stosunkowo młody i w pewnej tematyce konkurujący z TechCrunch. W chwili obecnej przychód z sprzedaży reklam to ok 160,000 dolarów miesięcznie.


boingboing.net czyli "directory of wonderful things", blog który generuje 2,5 miliona unikalnych użytkowników miesięcznie na reklamach zarabia około 1 miliona dolarów rocznie.

To tylko kilka przykładów i to chyba tych najbardziej spektakularnych, w artykule znajdziemy również dość ciekawą historię o blogu ze zdjęciami kotów, który z niewinnego żartu przerodził sie w biznes dzięki, któremu autor zarabia około 6 tysięcy dolarów miesięcznie.

Polecam zapoznać się z pokazem slajdów, na którym możemy przeczytać o 14 najlepiej zarabiających blogach w internecie.

Mam nadzieję, że kiedyś w Polsce blogi będą mogły pochwalić się choć jakimś małym procentem z z sum podanych w tym wpisie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu