Świat

Twitter zaatakowany - znowu

Grzegorz Marczak
11

Dzisiejszy poranek zdominowany został przez informację o "włamaniu na Twittera". Grupa nazywająca się Iranian Cyber Army, prawdopodobnie przekierowała adres twitter.com na swoją własną stronę. Twitter potwierdza tę teorię: Update (11:28p): Twitter’s DNS records were temporarily compromised but h...

Dzisiejszy poranek zdominowany został przez informację o "włamaniu na Twittera". Grupa nazywająca się Iranian Cyber Army, prawdopodobnie przekierowała adres twitter.com na swoją własną stronę. Twitter potwierdza tę teorię:

Update (11:28p): Twitter’s DNS records were temporarily compromised but have now been fixed. We are looking into the underlying cause and will update with more information soon.

Niezależnie od tego co się tak naprawdę wydarzyło warto jest w tym momencie zastanowić się do jakich innych serwisów logowaliśmy przy pomocy tego samego hasła co do twitter.com, w następnym kroku można te hasła pozmieniać (tak na wszelki wypadek, gdyby się okazało że to nie był tylko atak na DNS-y).

Wszyscy zapewne pamiętają poprzednie wpadki Twittera jeśli chodzi o bezpieczeństwo serwisu. Najbardziej spektakularne to hasło administratora ustawione jako "password’, czy też wykradzenie tajnych dokumentów firmowych. . W świetle tych wydarzeń Facebook wydaje się lepiej zabezpieczoną platformą i jeśli zdarzają się jakieś włamania czy też problemy z bezpieczeństwem to nie są one tak spektakularne jak w przypadku Twittera.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Twitter