Świat

Top Twitter Trends of 2009 - ciekawe zestawienie

Grzegorz Marczak
2

Twitter opublikował listę Top Twitter Trends of 2009. Jest to zestaw najpopularniejszych tematów w roku 2009 dyskutowanych i linkowanych na Twitterze. Lista została podzielona na 7 kategorii czyli :News Events, People, Movies, TV Shows, Sports (Teams, Events, Leagues), Technology, Hash Tags. Najczęś...

Twitter opublikował listę Top Twitter Trends of 2009. Jest to zestaw najpopularniejszych tematów w roku 2009 dyskutowanych i linkowanych na Twitterze. Lista została podzielona na 7 kategorii czyli :News Events, People, Movies, TV Shows, Sports (Teams, Events, Leagues), Technology, Hash Tags. Najczęściej deskowanym i wymienianym tematem na Twitterze w roku 2009 okazały się wybory w Iranie, w kategorii ludzie wygrał oczywiście Michael Jackson, natomiast kategoria film jest moim zdaniem zaskoczeniem. Na pierwszym miejscu znalazł się bowiem Harry Potter a dopiero za nim pojawiły się takie pozycje jak District 9 czy New Moon.

Po przejrzeniu wszystkich grup widać wyraźnie, że Twitter nadal zdominowany jest przez internautów z US, świadczą o tym chociażby takie wyniki jak American Idol, czy Super Bowl jak miejsca pierwsze w swoich kategoriach. Ciekawostką jest też moim zdaniem zajęcie pierwszego miejsca przez Google Wave (pamiętacie jeszcze o tej usłudze? Ja właśnie się zorientowałem, że znowu zapomniałem o niej na jakieś 3 tygodnie - trochę szkoda bo tak świetnie wygenerowany buzz się marnuje) w kategorii "Technologie", na pozycji drugiej znalazł się Snow Leopard a zaraz za nim kolejna niespodzianka czyli Tweetdeck desktopowy klient dla Twittera.Generalnie uważam, że jest to bardzo dobry pomysł opublikowanie tego typu zestawienia i mam nadzieję, że nasze mikroblogi jak flaker, blip i reszta również pokuszą się o publikację tego typu rankingów popularnych tematów. Tego typu informacje powiedziałyby nam bardzo dużo o naszych mikroblogach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blipTwitterflakermikroblogi