Świat

Telefon Google - plotki się potwierdzają

Grzegorz Marczak
18

Pracownicy Google obsypani nowymi zabawkami zaczynają o nich pisać na Twitterze, w między czasie jakiś bloger publikuje zdjęcia telefonu Google. Wygląda więc na to, że plotki o powstaniu telefonu firmowanego przez Google to prawda. O samym sprzęcie wiadomo na razie niewiele, robi go firma HTC, a Goo...

Pracownicy Google obsypani nowymi zabawkami zaczynają o nich pisać na Twitterze, w między czasie jakiś bloger publikuje zdjęcia telefonu Google. Wygląda więc na to, że plotki o powstaniu telefonu firmowanego przez Google to prawda. O samym sprzęcie wiadomo na razie niewiele, robi go firma HTC, a Google było odpowiedzialne za wszystko co związane jest z user experience. Ma podobno świetny ekran dotykowy, obsługuje go wersja 2.1 Androida czyli mobilnego systemu operacyjnego od Google. Data premiery to według doniesień styczeń 2010. Telefon będzie sprzedawany bez blokady na innych operatorów. Google sprzedawać go będzie bezpośrednio do końcowego odbiorcy.

Mam więc ciekawy przypadek w którym Google pierwszy raz "pakuje się" w produkcję sprzętu i bezpośrednią sprzedaż. Jeśli to co widzimy na zdjęciach jest faktycznie prawdziwym telefonem od Google to muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o design to trochę rozczarowuje, spodziewałem się chyba czegoś innego, bardziej zaskakującego (chyba sam nie wiem do końca czego) Oczywiście wygląd to jedno a parametry techniczne, dobry system i użyteczność telefonu to zupełnie co innego. Osobiście żałuję, że pierwszy telefon Google (o ile to prawda a nie kolejna dobrze rozdmuchana plotka) nie będzie posiadał fizycznej klawiatury. Bardzo przyzwyczaiłem się do HTC G1 i bardzo trudno będzie mi się przesiąść na klawiaturę wyświetlaną na ekranie telefonu.
Czym Google może tak naprawdę zaskoczyć użytkowników? VOIP, Google Voice - a może po prostu darmowe rozmowy lokalne lub darmowy internet? Sama słuchawka oraz świetny system operacyjny mogą nie wystarczyć a jak wiem Google ma zarówno możliwości jak i budżet na to aby wesprzeć swój nowy produkt na kilka różnych sposobów.

Co będzie dalej? Może Google ma w planach zamachnąć się na Verizon i AT&T i zostać dostawcą usług telekomunikacyjnych - jednocześnie zmieniając trochę ich obecną formę?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidHTCgoogle phone