Moje przemyślenia

Twitter z zdjęciami i video?

Grzegorz Marczak
Twitter z zdjęciami i video?
12

Mashable przedstawiło obrazek pokazujący nowe ustawienia konta w serwisie Twitter. Pokazane one zostały tylko niektórym użytkownikom i tylko na chwilę (nie wiadomo czy przez pomyłkę cz z premedytacją). Wynika z nich jasno, że autorzy serwisu planują dodać możliwość publikacji zdjęć i nagrań video w...

Mashable przedstawiło obrazek pokazujący nowe ustawienia konta w serwisie Twitter. Pokazane one zostały tylko niektórym użytkownikom i tylko na chwilę (nie wiadomo czy przez pomyłkę cz z premedytacją). Wynika z nich jasno, że autorzy serwisu planują dodać możliwość publikacji zdjęć i nagrań video w streamie, który do tej pory zawierał jedynie tekst. Szczerze mówiąc wcale nie zdziwiłbym się gdyby Twitter faktycznie wprowadził wreszcie multimedia.

Jako protoplasta mikrobloginu Twitter już dawno został przeskoczony przez konkurencję jeśli chodzi o możliwości komunikacji. Wystarczy zobaczyć na Facebooka, który daje dużo większe możliwości jeśli chodzi o publikację, nie wspominając już o naszym Blipie, który od samego początku pozwala na dodawanie zdjęć i innych mediów.Stream stanie się dzięki mediom dużo bardziej atrakcyjny dla czytelników, przekonałem się osobiście o tym jak ważne jest wzbogacenie informacji obrazkami kiedy w pewnym momencie ilość odwiedzin z Facebooka spadła prawie o 100%. Okazało się, że winną tego był źle podany RSS, który nie zawierał obrazków (opisywałem sytuację na blogu).

Jeśli faktycznie Twitter przymierza się do wzbogacenia treści o multimedia to czeka nas przy okazji ciekawy transformacja jeśli chodzi o layout serwisu. Do tej pory był on moim zdaniem wzorem dla wielu jeśli chodzi o przejrzystość, funkcjonalność i ergonomie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

TwitterFacebookmikroblogi