Felietony

Twitter w HTML5 dla iPada - w przeciągu tygodnia

Szymon Barczak
Twitter w HTML5 dla iPada - w przeciągu tygodnia
1

Twitter to najpopularniejszy serwis mikroblogowy na świecie. Im więcej użytkowników, tym więcej urządzeń, na których powstają wpisy na Twittera. Ekipa tego serwisu zauważyła, że liczba użytkowników ich narzędzia, którzy piszą z iPada urosła już do takiej rangi, że zasługuje na specjalne traktowanie....

Twitter to najpopularniejszy serwis mikroblogowy na świecie. Im więcej użytkowników, tym więcej urządzeń, na których powstają wpisy na Twittera. Ekipa tego serwisu zauważyła, że liczba użytkowników ich narzędzia, którzy piszą z iPada urosła już do takiej rangi, że zasługuje na specjalne traktowanie. Nie tylko stworzono już wcześniej natywną aplikację, ale przygotowano teraz również i specjalną wersję serwisu w HTML5 z interfejsem stricte tabletowym. Powstała ona dla tych użytkowników, którzy korzystając z tabletów preferują rozwiązanie webowe. Nowa wersja ona już gotowa, jednak opublikowana zostanie w przeciągu około tygodnia.

Strona dla iPada napisana jest w pełni w HTML5 oraz posiada interfejs specjalnie dostosowany do obsługi za pomocą dotyku. Na Twitterze pojawią się duże przyciski służące do przełączania się do wybranych funkcji serwisu - podobnie jak ma to miejsce w nowym Google dla tabletów.

Informacja na temat nowej wersji Twittera pojawiła się na profilu @twittermobile. Dodatkowo na temat wydania specjalnej wersji strony wypowiedziała się jedna z pracowniczek firmy, Carolyn Penner:

The HTML5 app provides a great option for people who prefer to use the browser over native apps. Its two-column view is consistent with the Twitter experience you’re used to (on Twitter.com), and it takes advantage of touch gestures and other device capabilities.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu