Twitter

Twitter prawdopodobnie kupi SoundCloud!

6

Twitter - jedna z moich ulubionych sieci społecznościowych, oparta na zasadach mikro-blogowania. SoundCloud - Społeczność zrzeszająca na swoich łamach twórców muzyki. Co łączy te dwa gigantyczne projekty? Prawdopodobnie staną się jednością. Facebook i Google regularnie dokonują mniejszych lub wię...

Twitter - jedna z moich ulubionych sieci społecznościowych, oparta na zasadach mikro-blogowania. SoundCloud - Społeczność zrzeszająca na swoich łamach twórców muzyki. Co łączy te dwa gigantyczne projekty? Prawdopodobnie staną się jednością.

Facebook i Google regularnie dokonują mniejszych lub większych inwestycji, które przynoszą jej nowemu nabywcy ogromne zyski, dlatego też twórcy Twittera postanowili iść za ciosem i przejąć serwis legendę, o którym po prostu zapomniano, wyciszając się na jego temat we wszelakich mediach. Stworzony w 2007 roku przez Alexandra Ljunga i Erica Wahlforssa, jeszcze jakiś czas temu był miejscem, gdzie składowano tony muzyki, zarówno profesjonalnej jak i amatorskiej, a dzięki możliwości odtwarzania muzyki z serwerów usługi, często przezywano SoundClouda "YouTubem w świecie muzyki".

Na chwilę obecną wiemy tylko tyle, że rozmowy trwają, chociaż można spekulować, że będzie to naprawdę drogi zakup. Jeszcze rok temu, usługę wyceniono na 700 milionów dolarów i prawdopodobnie podobną sumkę przyjdzie zapłacić Twitterowi, aby stać się właścicielem serwisu. Co ciekawe, najdroższa inwestycja właścicielów Twittera jak do tej pory, to zakup MoPub za 350 milionów dolarów - jak więc widzicie, cena ta jest niemal dwukrotnie wyższa od rekordowej ceny za przejęcie innej usługi w historii firmy.

Moim zdaniem, to gra warta świeczki, a to głównie dlatego, że jeszcze w lipcu 2013 roku, SoundCloud miał 40 milionów zarejestrowanych użytkowników i prawie 200 milionów słuchaczy, co pokazuje, że społeczność wyrobiła sobie markę, rozpoznawalną na całym świecie, co bardzo cieszy. Wydaje mi się, że nie można łączyć chęci przejęcia SoundCloud z umocnieniem pozycji sieci społecznościowej Twitter, gdyż wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że w przyszłości, posiadacze Twittera będą chcieli ruszyć na podbój usług streamingujących muzykę, choć kto wie? Może coś przeoczyłem?

Źródło informacji: Cnet; Grafiki: SeoClerk;

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

TwittersoundcloudPrzejęcie