Twitter

Eksperymenty z brakiem "@" i "#" oraz nasz pierwszy tweet - oto Twitter w dniu urodzin

KK
Konrad Kozłowski
6

Powrót do przeszłości i brak charakterystycznych znaków “@” i “#” - takie wieści płyną z “obozu” Twittera w dniu jego ósmych urodzin. Serwis społecznościowy będący najprawdopodbniej najlepszym źródłem dla wszelkich wydarzeń dookoła globu nie chce stać w miejscu, więc pod uwagę bierze sporo ciekawych...

Powrót do przeszłości i brak charakterystycznych znaków “@” i “#” - takie wieści płyną z “obozu” Twittera w dniu jego ósmych urodzin. Serwis społecznościowy będący najprawdopodbniej najlepszym źródłem dla wszelkich wydarzeń dookoła globu nie chce stać w miejscu, więc pod uwagę bierze sporo ciekawych scenariuszy.

Dzisiejsze wydarzenie to całkiem niezła okazja, by spojrzeć nostalgicznie w przeszłość. Facebook swoim użytkownikom proponuje Oś czasu, która pomimo chłodnego przyjęcia, sprawdza się naprawdę dobrze przy zaglądaniu w naszą przeszłość w serwisie. Twitter na ten moment ma z tym spore trudności i niewiele wskazuje na to, że miałoby się to w niedalekiej przyszłości zmienić.

Jednak przedstawiona dziś inicjatywa o jednoznacznej nazwie First Tweets jest dobrym początkiem. Po przejściu pod ten adres i będąc zalogowanym błyskawicznie poznamy wysłanego przez nas pierwszego tweeta (przypomniałem sobie co tak naprawdę skłoniło mnie do założenia konta i to jak w późniejszym czasie zmieniła się rola serwisu). Co więcej, znając nazwy innych użytkowników możemy podejrzeć ich pierwsze tweety (oczywiście jeżeli nie są one oznaczone jako chronione, czego można dokonać w ustawieniach konta).

Oprócz dość oryginalnej celebracji ósmych urodzin serwisu, Twitter testuje, a raczej eksperymentuje ze zmianami, które mogą nie spodobać się sporej części użytkowników. Po wprowadzeniu nowego sposobu prezentacji konwersacji w aplikacjach mobilnych oraz w wersji przeglądarkowej, którym towarzyszyła smukła jasnoniebieska linia łącząca wysłane tweety, użytkownicy wyrazili swoje niezadowolenie z powodu manipulacji kolejnością wiadomości. Twitter nie zdecydował się wycofać z tej decyzji i prawdopodobnie już niedługo pójdzie o krok dalej rezygnując z oznaczeń “@” wraz z nazwami użytkowników przy takich tweetach. W takiej sytuacji, jedynym elementem wskazującym na wymianę wiadomości pomiędzy użytkownikami będzie “ulubiona” linia. Testy takich zmian już trwają i są widoczne w aplikacjach mobilnych serwisu.

Celem takich działań może być próba przedstawienia różnych rodzajów aktywności w bardziej wizualny sposób, który będzie czytelniejszy i łatwiejszy do zrozumienia dla nowych użytkowników. Aktualnie aktywne osoby na Twitterze raczej nie porzucą swoich kont i źródła wielu informacji, ale nie jestem pewien czy proponowane zmiany faktycznie odbiją się pozytywnie na liczbie i zaangażowaniu użytkowników.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Twitterurodzinywspomnienia