Moje przemyślenia

Twitter podpowiada kogo warto obserwować

Grzegorz Marczak
Twitter podpowiada kogo warto obserwować
4

Twitter serwis o którym ostatnio jest nadmiernie głośno zaskoczył wszystkich dodając nową funkcje. Dlaczego zaskoczył ? Ponieważ do tej pory raczej serwis pozbywał się różnego rodzaju funkcji z powodu optymalizacji kosztów a nowe dodatki tworzyła jedynie jego społeczność bazując na udostępnionym API...

Twitter serwis o którym ostatnio jest nadmiernie głośno zaskoczył wszystkich dodając nową funkcje. Dlaczego zaskoczył ? Ponieważ do tej pory raczej serwis pozbywał się różnego rodzaju funkcji z powodu optymalizacji kosztów a nowe dodatki tworzyła jedynie jego społeczność bazując na udostępnionym API.

Co więc nowego mamy na Twitterze - niestety nic zaskakującego ponieważ wdrożona funkcja to suggestions czyli sugerowanie nam kogo warto śledzić na twitterze. Nie wiem czy funkcja ta jest wsparta jakimś algorytmem, który dobiera najbardziej do nas pasujące osoby czy też nie, na razie jednak działanie sugestii bardzo rozczarowuje. Przede wszystkim osoby sugerowane przez twittera dobierane są chyba losowo bo wynik jaki otrzymujemy jest za każdym razem nieco inny.
Kogo więc zasugerował mi twitter (dla jasności dodam, że 95% moich wpisów na twitterze pochodzi z automatów dystrybuujących treść z bloga i z flakera i oprócz niektórych linków są one całkowicie po Polsku)? Na liście znalazłem byłego kandydata na prezydenta US czyli Ala Gora, brooklynmuseum, Whole Foods Market, Hammer (Mc Hajmmer?) oraz Evan Williams (CEO Twittera).

Sugerowane osoby są takim miksem jeśli chodzi o zainteresowania, branże zawodowe, poglądy iż wydaje się, że jest to naprawdę losowo dobierana lista. Co ciekawe pozycje takie jak Whole Foods Market są chyba typowo reklamowymi kontami (co ciekawe . Mam jednak nadzieję, że nie jest to pomysł Twittera na zarabianie pieniędzy (czyli sugerowanie kont w statusach umieszczających reklamy swoich sklepów czy produktów) ? A może twitter robi się już tak mainstremowy (według twórców) iż zaczyna myśleć o nowych masach użytkowników którym trzeba podpowiadać kogo mają obserwować (i stąd też taka różnorodność w sugerowanych osobach)?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Twittermicrobloging