Polska

TVP World - nowy anglojęzyczny kanał telewizyjny już dostępny online

Grzegorz Ułan
TVP World - nowy anglojęzyczny kanał telewizyjny już dostępny online
32

Telewizja Polska planowała uruchomienie nowego kanału TVP World wraz z początkiem przyszłego roku. Jednak z uwagi na sytuację na polsko-białoruskiej granicy start ten przyspieszono.

Jak przekazał Jacek Kurski przyspieszenie nadawania TVP World spowodowane jest szerzeniem dezinformacji w mediach białoruskich, które generują powstawanie fake newsów także w światowych mediach.

Prezes TVP, Jacek Kurski:

Polska telewizja publiczna czuje się odpowiedzialna za obronę polskiej racji stanu, dlatego przyspieszyliśmy otwarcie kanału.

Kanał będzie nadawany przez cały tydzień przez całą dobę. Aktualnie ma przedstawiać zagranicznym obiorcom polski punkt widzenia na wiele trudnych tematów, w tym związanych ze wspomnianą sytuację na granicy polsko-białoruskiej. Nie zabraknie w nim też tematów publicystycznych, gospodarczych czy biznesowych oraz wywiadów.

TVP World rozpoczął nadawanie dziś po godzinie 8 na stronie TVP World i na kanale YouTube pod tym adresem. W obu wersjach streamu można ustawić jakość wyświetlania obrazu w zależności od posiadanego łącza - maksymalnie 1080p.

Kanał dostępny jest też w godzinach nocnych pomiędzy 1:00 a 5:00 nad ranem na kanale TVP Info oraz za pośrednictwem telewizji satelitarnej - satelita Astra 19,2E dla mieszkańców Europy Zachodniej, jak i platformy Dish Network w USA.

Oprócz oglądania kanału telewizyjnego, na stronie TVP World będzie można zapoznać się z najnowszymi informacjami i wiadomościami politycznymi, gospodarczymi czy sportowymi w formie tekstowej, również publikowanych tylko w języku angielskim.

Budżet stacji TVP World ma zamknąć się w kwocie około 20 mln zł, a rok później podwyższony ma zostać do 30 mln. Można więc przypuszczać, ze to dość znaczący projekt Telewizji Polskiej, która liczy na intensywny jego rozwój w późniejszych latach.

Źródło: TVP Info.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu