Ciekawe strony

TVN przenosi się z OnetVOD do...?

Jakub Tepper
TVN przenosi się z OnetVOD do...?
21

Dotychczas chętni na oglądanie materiałów z telewizji TVN w sieci byli skazani na OnetVOD w przeglądarce, czyli dość toporne rozwiązanie w stosunku do choćby obecnej już na niemal wszystkich systemach iPla. Grupa Onetu zapowiadała co prawda jeszcze w zeszłym roku, że poświęcą w 2011 więcej uwagi dla...

Dotychczas chętni na oglądanie materiałów z telewizji TVN w sieci byli skazani na OnetVOD w przeglądarce, czyli dość toporne rozwiązanie w stosunku do choćby obecnej już na niemal wszystkich systemach iPla. Grupa Onetu zapowiadała co prawda jeszcze w zeszłym roku, że poświęcą w 2011 więcej uwagi dla VOD i stworzą dedykowane aplikacje mobilne, ale nic takiego nie nastąpiło. Teraz pozycja tej usługi zostanie jeszcze bardziej podburzona (czy na pewno?) przez zdecydowany krok TVN - uruchomienie własnej platformy.

Poza informacją prasową sekret zdradza poniższy, jesienny spot ramówki TVN:

Końcówka pokazuje, że nowe programy w TVN będą tu (w telewizji) i tu (w sieci). Start TVN Player na tvn.pl będzie miał miejsce 26 sierpnia i to tam chętni na przedpremierowe odcinki seriali czy programów powinni od tej daty zaglądać.

A co się stanie z OnetVOD? Rzecznik Onetu, Paweł Klimiuk, zapewnia, że usługa będzie dalej rozwijana i dostarczać będzie materiały od innych stacji telewizyjnych. Pozostawi sobie również archiwum programów TVN, chociaż na nowe pozycje nie ma już co tam liczyć. Czy OnetVOD jest zatem samodzielnie w stanie konkurować z innymi platformami? Traci silnego asa, jakim jest TVN - co zyska, tego jeszcze nie wiemy.

To spory krok, jeśli chodzi o stworzenie neutralnego wizerunku, a być może po prostu neutralnego serwisu z Onetu. Nie od dziś mówi się, że ITI wyprzedaje część swojego medialnego imperium. Oddzielenie poszczególnych marek z pewnością pomoże w ich upłynnieniu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

tvnVoD