Ciekawe strony

Kiedy ostatni raz dostałeś pocztą odręcznie napisany list?

Grzegorz Ułan
Kiedy ostatni raz dostałeś pocztą odręcznie napisany list?
13

Dokładnie 20 lat temu Tim Berners-Lee stworzył pierwszą stronę internetową pod adresem TheProject.html. Wtedy jeszcze nikt nie przypuszczał, że Internet tak bardzo zmieni już na zawsze nasze życie i wiele z naszych przyzwyczajeń. Moje pokolenie (35-latków) doskonale jeszcze pamięta odręcznie pisan...

Dokładnie 20 lat temu Tim Berners-Lee stworzył pierwszą stronę internetową pod adresem TheProject.html. Wtedy jeszcze nikt nie przypuszczał, że Internet tak bardzo zmieni już na zawsze nasze życie i wiele z naszych przyzwyczajeń.
Moje pokolenie (35-latków) doskonale jeszcze pamięta odręcznie pisane listy, wyparte dziś prawie całkowicie przez email. W dobie komputerów, smarthponów, obecne pokolenie nie zna tego uczucia, wrzucania listów do skrzynki i długiego oczekiwania na odpowiedź.

Kulturę odręcznego pisania listów próbuje właśnie przywrócić serwis Snail Mail My Email.
W dniach między 15 lipca a 15 sierpnia wystarczy wysłać email na adres snailmailmyemail@gmail.com (maksymalnie 100 słów), a zostanie on przepisany odręcznie na kartce papieru i wysłany tradycyjną pocztą do naszego adresata w dowolne miejsce na świecie, zupełnie za darmo. Można też zażyczyć sobie dołączenie do listu płatka kwiatu czy też rozypylenia perfum lub cokolwiek innego Wam przyjdzie do głowy a zmieści się do koperty:)

Projekt wspiera 134 wolontariuszy na całym świecie. Galerię wysłanych już listów można obejrzeć pod adresem Letter Gallery
Zostało jeszcze 10 dni, a więc do dzieła:)

P.S.
Serwis zastrzega sobie ograniczoną ochronę prywatności podawanych danych, ze względu na społeczny charakter tego projektu. Jednakże publikowane listy w ogólnodostępnej galerii będą prezentowane z ukrytymi danymi osobowymi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

email