Moje przemyślenia

TVN Player na Androida oraz iOS, musi jeszcze się dużo nauczyć... od iplii

TVN Player na Androida oraz iOS, musi jeszcze się dużo nauczyć... od iplii
30

Jak zapewne już wiecie, TVN Player udostępnił aplikację mobilną dla smartphone'ów i tabletów. Chciałbym podzielić się z Wami, kilkoma swoimi obserwacjami na temat jej kształtu i funkcjonowania. Nie zamierzam jednak być przesadnie krytyczny, szczególnie ze względu na fakt, że mamy do czynienia z pi...


Jak zapewne już wiecie, TVN Player udostępnił aplikację mobilną dla smartphone'ów i tabletów. Chciałbym podzielić się z Wami, kilkoma swoimi obserwacjami na temat jej kształtu i funkcjonowania. Nie zamierzam jednak być przesadnie krytyczny, szczególnie ze względu na fakt, że mamy do czynienia z pierwszą wersją aplikacji. Myślę jednak, że warto kilka spraw opisać.

Po pierwsze, mobilny TVN Player jest zakładnikiem serwisu internetowego, dla którego został stworzony. Twórcy aplikacji, chcąc zachować spójność z serwisem, wykorzystali elementy graficzne, znane już z serwisu. Według mnie, nie pasują one do interfejsu aplikacji mobilnej. Całość jest przez to trochę prymitywna.

Nie należy traktować jednolitości graficznej z serwisem jako konieczności. Ekrany smartphone'a i tabletu, rządzą się nieco innymi zasadami niż serwis internetowy. Mobilny TVN Player zasługuje więc na własny interfejs, dostosowany do potrzeb urządzeń, na których będzie wykorzystywany.

Kolejna kwestia to brak zdolności do lokalnego magazynowania materiałów dostępnych w serwisie. Miałoby to na celu, możliwość odtwarzania wideo bez połączenia z siecią. Mobilna ipla posiada takie rozwiązanie. Według mnie, zastosowanie go w TVN Player nie byłoby niczym hańbiącym dla twórców tej aplikacji, tym bardziej, że nie wydaje mi się, aby ipla miała wyłączność na taką funkcję.

Na koniec będzie jeszcze pochwała. Bardzo dobrym rozwiązaniem było zastosowanie opcji ręcznego wyboru jakości odtwarzanego wideo. W moim przypadku, pozwala to obejrzeć całe wideo bez skaczącej co chwilę jakości, tak jak ma to miejsce w przypadku webowej wersji TVN Player.

Podsumowując. TVN dotrzymał słowa i przed końcem roku udostępnił swój serwis VOD na platformach mobilnych. Aplikacji co prawda daleko jeszcze do polsatowskiej iplii, ale pomimo to, dobrze że już jest. Mobilny TVN Player musi być cały czas rozwijany, gdyż użytkownicy będą tego wymagać. Myślę jednak, że posiadając taki wzorzec jak wspomniana już ipla, twórcy TVN Player wiedzą, w jakim kierunku podążać.

Mobilny TVN Player znajdziesz pod następującymi linkami:
Android (smartphone): https://market.android.com/details?id=pl.tvn.player
Android (tablet): https://market.android.com/details?id=pl.tvn.playerhd
iOS: http://itunes.apple.com/pl/app/tvn-player/id474735401?mt=8

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu