Telewizja

Miejsca na multipleksie MUX-8 rozdzielone. Już wkrótce TV Republika w każdym domu

Tomasz Szwast
Miejsca na multipleksie MUX-8 rozdzielone. Już wkrótce TV Republika w każdym domu
33

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję dotyczącą udzielenia koncesji na miejsce na multipleksie naziemnym MUX-8. Zgodnie z przewidywaniami otrzymała ją TV Republika. Na antenę trafi również telewizja wPolsce24 spółki Fratria.

Na stronie internetowej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pojawił się wyjątkowo lakoniczny komunikat. Mówi on o tym, które stacje mogą liczyć na miejsce na multipleksie MUX-8, oraz podaje krótkie uzasadnienie takiej decyzji. Jak czytamy na stronie KRRiT, zostało rozstrzygnięte postępowanie w sprawie udzielenia koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym. W wyniku podjętej decyzji miejsce na multipleksie otrzymały dwie stacje:

  • Program Republika, którego nadawcą jest Telewizja Republika S.A.
  • Program WPOLSCE24, którego nadawcą jest Fratria sp. z o.o.

TV Republika na MUX-8. Oficjalny powód? Pluarizm w mediach

Jak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji argumentuje taką decyzję w sprawie przyznanych koncesji? Jak możemy przeczytać w serwisie gov.pl, nowe programy będą  gwarantem zachowania różnorodnej i pluralistycznej oferty programowej na rynku mediów w Polsce.

Telewizja Republika z mocnym wzrostem popularności

W ostatnich miesiącach TV Republika przeżywa prawdziwy rozkwit popularności. Od dnia, w którym zmieniły się władze w Telewizji Polskiej, wielu dotychczasowych widzów TVP zmieniło swoje preferencje właśnie na stację dowodzoną przez Tomasza Sakiewicza. Widzowie podążyli w ślad za sporą grupą prezenterów i dziennikarzy dotychczas znanych właśnie z mediów publicznych.

Obecność TV Republika na MUX-8 z pewnością sprawi, że grono widzów stacji powiększy się znacząco. Ci, którzy czekali na debiut tej stacji w otwartym multipleksie, mogą z poczuciem satysfakcji odliczać dni do oficjalnego rozpoczęcia nadawania.

Zgodnie z warunkami koncesji, stacja TV Republika będzie nadawana bezpłatnie, w standardowej rozdzielczości.

Mapa zasięgu multipleksu MUX-8 dostępna jest w specjalistycznym serwisie SAT-SERWIS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu