Moje przemyślenia

Trzymasz pliki w chmurze RapidShare? Niebawem mogą zostać skasowane na zawsze

MK
Marcin Kamiński
24

Chmury internetowe to wygodny sposób na przechowywanie plików, do których chcemy mieć dostęp zawsze i wszędzie, z poziomu każdego urządzenia - czy to komputera, czy tabletu lub telefonu. Nic więc dziwnego, że z serwisów umożliwiających trzymanie plików w chmurze jest coraz więcej. Jeżeli korzystacie...

Chmury internetowe to wygodny sposób na przechowywanie plików, do których chcemy mieć dostęp zawsze i wszędzie, z poziomu każdego urządzenia - czy to komputera, czy tabletu lub telefonu. Nic więc dziwnego, że z serwisów umożliwiających trzymanie plików w chmurze jest coraz więcej. Jeżeli korzystacie jednak z usług szwajcarskiego serwisu RapidShare, powinniście uważać - wasze pliki niebawem mogą zostać na zawsze skasowane, bowiem jego twórcy zmieniają politykę i wprowadzają limity pojemności dla darmowych kont, wynoszące do 5 GB.

Czy trzymacie swoje pliki w internetowej chmurze? Ja tak. To znakomity sposób na łatwy i szybki dostęp do często potrzebnych dokumentów czy zdjęć. Jeżeli korzystacie z usług mieszczącego się z Szwajcarii RapidShare, czas przejrzeć zawartość swojego konta, lub pomyśleć o przeniesieniu się do konkurencji. W serwisie właśnie wprowadzany jest bowiem limit dla darmowych kont, wynoszący 5 GB danych. Jeżeli Wasze pliki przechowywane w chmurze zajmują więcej miejsca, otrzymacie e-mail z ostrzeżeniem, że dane zostaną usunięte. W tym celu należy je wykasować, przenieść, lub zakupić płatną wersję konta na RapidShare. W przeciwnym wypadku już 3 kwietnia pliki zostaną usunięte na zawsze.

Czy warto zakupić płatną wersję konta na RapidShare? Przyjrzyjmy się cenom. Aby dysponować przestrzenią dyskową o pojemności 250 GB, musimy wysupłać aż 9,99 Euro co miesiąc. Jeśli potrzeba nam jeszcze więcej miejsca, opłata wyniesie już 19,99 Euro, dzięki czemu otrzymamy 500 GB. Kwoty są spore, ale jeśli potrzeba Wam aż 500 GB w pliki przechowywane w chmurze, być może warto taką opcję rozważyć.

Po wprowadzeniu ograniczeń przez RapidShare, a także ze względu na dość archaiczny wygląd usługi, ja mimo wszystko chyba skorzystam z Dropboxa - co prawda oferuje on na początku jedynie 2 GB przestrzeni, jednak dosyć łatwo można zwiększyć ją aż do 18 GB i cały czas pozostać wolnym od opłat. A Wy jakie inne alternatywny na internetową chmurę polecacie?

Więcej informacji o nowych limitach w serwisie RapidShare znajdziecie pod tym adresem.

Źródło: TorrentFreak

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

DropboxRapidshareChmura