Startups

Trzy nowe inwestycje IQ Partners a za chwilę zaczną sprzedawać

Grzegorz Marczak
Trzy nowe inwestycje IQ Partners a za chwilę zaczną sprzedawać
9

IQ Partners ogłosiło dziś inwestycje w 3 nowe spółki z obszaru Big Data i E-commerce. W sumie w portfelu mają aż 88 spółek! Ogłoszone właśnie inwestycje zostały przeprowadzone przez olsztyński inkubator IQ partners czyli InQbe prowadzony przez Wojtka Przyłęckiego Nowe inwestycje to: Posyłka Sp...

IQ Partners ogłosiło dziś inwestycje w 3 nowe spółki z obszaru Big Data i E-commerce. W sumie w portfelu mają aż 88 spółek! Ogłoszone właśnie inwestycje zostały przeprowadzone przez olsztyński inkubator IQ partners czyli InQbe prowadzony przez Wojtka Przyłęckiego

Nowe inwestycje to:

Posyłka Sp. z o.o. Skieruje swoje usługi do turystów ze Wschodu, oferując możliwość dokonania zakupu towarów w polskich sklepach internetowych i ich odbiór w dogodnych lokalizacjach w pobliżu granicy. Olsztyński inkubator InQbe objął 25% udziałów w kapitale zakładowym spółki.

Big Data Solutions Sp. z o.o. – działać będzie w obszarze aplikacji Big Data. Zajmie się opracowywaniem algorytmów wykorzystywanych do zarządzania i obsługi systemów bazodanowych. Za pośrednictwem InQbe Sp. z o.o. fundusz objął w nowej spółce 49% udziałów.

Giftbox Sp. z o.o., który zaoferuje rozwiązania z kategorii digital prepaid oraz consumer e-gifting. W swojej działalności skupi się głównie na dostarczaniu dedykowanej platformy do obsługi, zarządzania oraz redempcji wirtualnych kart podarunkowych. InQbe Sp. z o.o. objęła w spółce 20% udziałów.

Od samego faktu inwestycji bardziej jednak zaciekawiła mnie wypowiedź Macieja Hazubskiego o tym, że dla IQ Parters zaczął się tera czas wyjść z inwestycji (dla części spółek będą poszukiwać partnerów do drugiej rundy finansowania).

Bardzo jestem ciekawy jaką efektywnością IQ Partners wykaże się w zakresie sprzedaży. Nie jest to zadanie łatwe, wprawdzie mają dobre kontakty wśród inwestorów - również tych branżowych. Jednak 88 spółek w portfelu to bardzo duże wyzwanie, które nie jednego mogłoby przerazić.

Wyjaśnienie : IQ Partnes jest inwestorem Antyweb.pl, Macieja Hazubskiego oraz Wojtka Przyłęckiego znam osobiście.
Liczę na to, że akcje Antyweb sprzedadzą kosmicznie drogo (żarcik taki) :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu