Startups

Giza Polish Ventures inwestuje w polski startup Limtel!

Grzegorz Marczak
Giza Polish Ventures inwestuje w polski startup Limtel!
8

GPV (Giza Polish Ventures) zainwestowała właśnie w kolejną polską spółkę (mają w portfelu między innymi Audiotekę czy Vivid Games) Limtel. Czym jest Limtel? To w pełni interaktywna platforma, która pozwala na samodzielne zaprojektowanie infolinii. Posłuży nam do tego język DialScript, za pomocą...

GPV (Giza Polish Ventures) zainwestowała właśnie w kolejną polską spółkę (mają w portfelu między innymi Audiotekę czy Vivid Games) Limtel.

Czym jest Limtel? To w pełni interaktywna platforma, która pozwala na samodzielne zaprojektowanie infolinii. Posłuży nam do tego język DialScript, za pomocą, którego zaplanujemy całą rozmowę i wszystkie komunikaty, która usłyszy osoba dzwoniąca. Możliwości są ogromne i niczym nie ustępują powszechnie znanym automatom. Możemy przygotować wielopoziomowe menu, po którym dzwoniący będzie się poruszał, wciskając cyfry w dialerze, a także skonfigurować je tak, by określone działanie skutkowało nawiązaniem połączenia z konsultantem. System nagrywa połączenia, zapisuje kody, tworzy telekonferencje, wysyła wiadomości SMS i robi dziesiątki innych rzeczy, które mogą być przydatne z punktu widzenia firmy.

Limtel na chwilę obecną chwali się 1000 klientów z Polski. GPV objęło w spółce 25% udziałów, niestety kwota inwestycji nie jest ujawniona (a przynajmniej nie była oficjalnie podana). Pieniądze z inwestycji będą przeznaczone na rozwój spółki na rynkach międzynarodowych chcą zaatakować min. Wielką Brytanię i Irlandię a także kraje Europy wschodniej i Rosję.

Partner GPV Marek Borzestowski o inwestycji :

„Obserwujemy na rynkach międzynarodowych duże zainteresowanie rozwiązaniami komplementarnymi do usług telefonii i transmisji danych oferowanych w modelach SAAS . Limtel to unikalne rozwiązanie łączące usługi telekomunikacyjne z systemami typu CRM i ticketowymi. Do inwestycji zachęciły nas innowacyjny produkt, na dynamicznie rosnącym rynku oraz zdeterminowany i kompetentny zespół”

Gratuluję zespołowi Limtel pozyskania dobrego inwestora, zdobycie pieniędzy dziś nie jest zadaniem ekstremalnie trudnym - jeśli jednak myśli się o ekspansji międzynarodowej warto mieć inwestora który ma w tym obszarze doświadczenie. GPV w tym kontekście wydaje się być bardzo dobrym wyborem.

Szerzej Limtel opisywaliśmy na Antyweb w zeszłym roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup