Google

Trzy gry od Google, które są pokazem siły

Filip Żyro
Trzy gry od Google, które są pokazem siły
4

Wygląda na to, że w ekipie Google znajdziemy wielu entuzjastów futbolu. Jak bowiem inaczej wytłumaczyć fakt, że wiele poszczególnych działów amerykańskiej firmy, przygotowało specjalne okolicznościowe usługi związane z Mundialem w Brazylii? Niedawno poświęciłem osobny wpis wszystkim usługom Googl...

Wygląda na to, że w ekipie Google znajdziemy wielu entuzjastów futbolu. Jak bowiem inaczej wytłumaczyć fakt, że wiele poszczególnych działów amerykańskiej firmy, przygotowało specjalne okolicznościowe usługi związane z Mundialem w Brazylii?

Niedawno poświęciłem osobny wpis wszystkim usługom Googla, w których znajdziemy nawiązania do mistrzostw świata. Okazuje się jednak, że to nie koniec. W sieci właśnie pojawiła możliwość zagrania w jedną z trzech specjalnie przygotowanych gier przez zespół Google. Wszystkie obracają się w tematyce piłki nożnej. Gry utrzymane są w minimalistycznym designie, charakterystycznym dla produktów Googla. Jeżeli chcecie w nie zagrać wystarczy udać się pod ten adres: Kick it with chrome, za pośrednictwem Waszej przeglądarki Chrome. Gry dostępne są jedynie z poziomu urządzeń mobilnych: tabletów i komórek. Sterowanie przystosowane jest do wykrywania ruchu naszego urządzenia.

Do wyboru otrzymaliśmy trzy gry o tematyce piłkarskiej:  Infinite Dribble, Space Kick and Shootout. W każdą z gier można zagrać w trybie multiplayer. Dodatkowo logując się przy użyciu naszego konta Google będziemy wpisywać się na oficjalną listę najlepszych wyników.

W Infinite Dribble chodzi o to, by poruszać piłką w taki sposób, aby omijać przeszkody (obrońcy piłkarscy), które wyrastają przed nami. Gra wykorzystuje technikę rozpoznawania ruchów naszego urządzenia mobilnego.

Z kolei Space Kick polega na przesuwaniu korka w taki sposób, aby utrzymać piłkę, jak najdłużej w powietrzu.

Shootout  to pomysł znany z innych aplikacji. Mamy piłkę umieszczoną naprzeciwko bramki, a nasze zadanie polega na umieszczeniu jej w siatce strzałem, tak aby ominąć broniące rękawice.

Choć jak widać założenia gier są bardzo proste, potrafią jednak dostarczyć sporo frajdy. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że projekt nazwany jest Chrome Experiment. Gra jest eksperymentem, który ma pokazywać, jak szerokie możliwości posiadają współczesne przeglądarki. Jeżeli udaliście się pod wspomniany link, to właśnie zagraliście w grę, która przypomina aplikację, a de facto w całości napisana została wykorzystując narzędzi prgramistycznych stworzonych na potrzeby przeglądarki internetowej, takich jak: webRTC Data Channel, Mobile Accelerometers, WebSockets, HTML5 Audio, Google App Engine, Google Compute Engine, Fullscreen API i Vibration API. Google jak zwykle robiąc coś, co na pierwszy rzut oka wydaje się proste, potrafi wcisnąć w siedzenie.

Źródło informacji: The Next Web

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Chrome