Moje przemyślenia

Trochę kultury k...wa?

GM
Grzegorz Marczak
34

Tak patrzę na ten dialog na Facebooku (znalezione przez Michał Strzępek)i się zastanawiam czy to jest krok w dostosowaniu się do poziomu swojego klienta, słuchacza? Nie wiem szczerze mówiąc jaką stacją jest Radio Roxy, nie słucham ich - możliwe, że są tak twardzi, że już tylko tego typu forma k...

Tak patrzę na ten dialog na Facebooku (znalezione przez Michał Strzępek)i się zastanawiam czy to jest krok w dostosowaniu się do poziomu swojego klienta, słuchacza? Nie wiem szczerze mówiąc jaką stacją jest Radio Roxy, nie słucham ich - możliwe, że są tak twardzi, że już tylko tego typu forma komunikacji jest w stanie zaskoczyć ich słuchaczy.

No ale z tego co widzę to działa, ponad 140 komentarzy w których słuchacze w równie wyrafinowany sposób odpowiedzieli co ich boli. Na szczęście tylko kilku dosłownie dostosowało się do poziomu pytającego.

Ostatnio zastanawiałem się na głos kiedy słowo "zajebiste" przeszło z wulgarnego określenia do przymiotnika używanego przez duże media. Koledzy z tych dużych mediów uświadomili mi wtedy, że "duże media" muszą być sprytne i atrakcyjne dla młodego odbiorcy inaczej zginą.

Osobiście przekleństw użyte w kontekście emocjonalne wypowiedzi, w ulicznych rozmowach czy też w tekstach hiphopowych kawałków nie rażą mnie wcale (o ile ktoś nie robi z nich przecinka w swoich wypowiedziach). Jestem dorosły i często też z moich ust padają niecenzuralne słowa. Dla mnie jednak w ustach przedstawiciela (reprezentanta) radia, prasy czy telewizji publicznej używanie wulgaryzmów jest przekroczeniem pewnej normy, która do tej pory myślałem, że obowiązuje. Oczywiście można powiedzieć, że wypowiedź na Facebooku to nie głos na antenie czy też artykuł w gazecie. Pewnie jeszcze nie, choć mają kilkadziesiąt tysięcy fanów jest już do tego coraz bliżej.

Posłuchałem chwilę Roxy w internecie, o dziwo program nie różni się od tego co prezentują inne stacje. Nie ma hardcorowego brzmienia, ani ostrych prowadzących. Ok, źle trafiłem? Nie wiem kiedy jest ta godzina dla twardzieli przez duże "kur..a"? Wygląda to trochę jak pozorowanie twardziela przez internautę który ma 15 lat i cały czas przykrywany jest przez mamusię kołderką przed snem.

A może skończyły się już czasy pozorowanej kultury wypowiedzi? Roxy i podobni zostaną bohaterami pokazując, że nie będą zakłamywać rzeczywistości - będzie szczerze i brutalnie jak na ulicy? Na razie co prawda w ich audycjach tego nie słyszałem ale może się zmieni, bo przecież nie udają twardzieli tylko w internecie prawda?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook