Google

Trip Bundles nie sprawią, że Inbox Google'a znów będzie miał swoje 5 minut [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
3

Inbox od Google'a miał swoje 5 minut (w sumie nawet 10). Krótko po uruchomieniu usługi rozpoczęła się szalona pogoń za zaproszeniami. Niestety równie szybko szał się skończył, a wielu użytkowników wróciła do Gmaila, Outlooka i innych, starych przyzwyczajeń. Tymczasem Google ciągle udoskonala swój pr...

Inbox od Google'a miał swoje 5 minut (w sumie nawet 10). Krótko po uruchomieniu usługi rozpoczęła się szalona pogoń za zaproszeniami. Niestety równie szybko szał się skończył, a wielu użytkowników wróciła do Gmaila, Outlooka i innych, starych przyzwyczajeń. Tymczasem Google ciągle udoskonala swój produkt.

Trip Bundles w Inbox

Google już od dawna potrafi analizować nasze maile i wykorzystywać informacje o przelotach, rezerwacjach hoteli itp. Teraz Inbox zbierze te wszystkie dane w jednym miejscu i przekształci w Trip Bundles. Są to specjalne, kolorowe kafelki, po których dotknięciu zobaczymy przyjemny dla oka ekran w stylu Google Now, a w nim wszystkie informacje o planowanej podróży.

Oppo Neo 5 i Neo 5S

Oppo rozszerza ofertę o dwa nowe smartfony: Neo 5 oraz Neo 5S. To typowi przedstawiciele dolnego segmentu cenowego. Pierwszy jest napędzany przez chip MediaTek MT6582, a w drugim znajdziemy Snapdragona 410. Oba posiadają 4,5-calowe ekrany o rozdzielczości 854 x 480 px, aparaty 8 Mpix (przysłona f/2.2) oraz 1 GB RAM-u i 8 GB pamięci wewnętrznej. Prawdopodobnie będą dostępne globalnie, ale nie podano ani daty debiutu ani cen. Pytanie, czy wobec rosnącej rywalizacji w low-endzie takie smartfony mają jeszcze rację bytu.

Google Camera i Keyboard zaktualizowane

Google aktualizuje swoje aplikacje dla Androida. O nowościach w klawiaturze już pisałem: głównie to synchronizacja słownika między urządzeniami, ale również wsparcie dla emoji na fizycznych klawiaturach i nie tylko. Camera to natomiast nowa animacja łapania ostrości, szybszy HDR, a także miniaturka wykonanego zdjęcia w rogu ekranu. Większość nowości to drobiazgi. Aktualizacje powinny się pojawić lada moment.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GooglepocztaGmaile-mail