Antyapps

Triller -- Stwórz własny teledysk z ulubioną muzyką!

A
Antyapps
0

Marzy wam się kariera operatora lub reżysera? Nie macie kasy na kosztowny sprzęt do realizacji wideo? Nic nie szkodzi. W dzisiejszych czasach, wystarczy zwykły smartfon. Tym razem, chciałbym zaprezentować wam aplikację Triller. To właśnie dzięki niej, od godziny, bawię się najlepiej na świecie,...

Marzy wam się kariera operatora lub reżysera? Nie macie kasy na kosztowny sprzęt do realizacji wideo? Nic nie szkodzi. W dzisiejszych czasach, wystarczy zwykły smartfon. Tym razem, chciałbym zaprezentować wam aplikację Triller. To właśnie dzięki niej, od godziny, bawię się najlepiej na świecie, filmując wszystko co się rusza. Żadna aplikacja do prostego montażu wideo, którą testowałem w przeszłości, nie dostarczyła mi tyle frajdy. Jeśli chcecie zmontować coś na szybko, koniecznie sprawdźcvie Triller - Music Video Maker.

Zacznijmy od muzyki. Triller oferuje kilkadziesiąt popularnych hitów, które na pewno świetnie znacie z radia. Są to co prawda 30 sekundowe sample, jednak taka długość produkcji w zupełności wystarczy do stworzenia szybkiego Vine'a, filmu na Instagram lub Facebook. Jeśli czujecie niedosyt, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaimportować do programu dowolny, długi utwór z naszej muzycznej biblioteki.

Kolejny krok to nagranie poszczególnych ujęć. Aplikacja działa w taki sposób, że za każdym razem musimy nagrać wideo odpowiadające długości piosenki. Jeśli nasz podkład ma 30 sekund, nagrywamy filmiki, które trwają dokładnie tyle czasu. Możemy zarejestrować dowolną liczbę takich mastershotów. Kiedy nasz materiał jest gotowy, wystarczy kliknąć jeden przycisk, aby aplikacja wygenerowała gotowy teledysk. Program rozpoznaje rytm muzyki i na jego podstawie, tnie poszczególne fragmenty naszych filmików. A ponieważ nagrywając wideo, słyszeliśmy muzykę, dzięki czemu mogliśmy dopasować ją do tego co dzieje się na ekranie, efekty są naprawdę świetne. Triller oferuje również kilka filtrów kolorystycznych oraz możliwość rejestrowania obrazu w zwolnionym tempie. Jeśli któreś ujęcie nie pasuje nam do całości, wystarczy przesunąć palcem do góry, aby w jego miejscu, pojawił się fragment innego nagrania.

Z poziomu ustawień możemy wybrać 3 różne rozdzielczości dla naszego filmu: 640x480, 1280x720 oraz 1920 na 1080. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji, na ekranie wyświetlą się przydatne tabliczki, instruujące nas w jaki sposób uruchamiać poszczególne funkcje Trillera. Kiedy skorzystamy już z danej porady, pomocna etykietka znika. Jeśli jednak zapomnimy, do czego służył dany przycisk lub w jaki sposób nakładać filtry, z poziomu ustawień, możemy przywrócić wspomniane tabliczki ze wskazówkami.

Gotowe filmy możemy zapisać w pamięci telefonu, udostępnić w ulubionych serwisach społecznościowych a także przesłać znajomym w postaci linka za pośrednictwem smsa lub komunikatora. Naszym produkcjom towarzyszy znak wodny i jest to właściwie największy minus prezentowanej aplikacji. Wciąż jednak gorąco polecam wam jej zainstalowanie. Kilka minut zabawy smartfonem może dostarczyć wam naprawdę dobrej zabawy!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: