Antyapps

Face Editor -- Mój nowy, ulubiony edytor do zdjęć

A
Antyapps
0

W Google Play znajdziemy dziesiątki edytorów do zdjęć, pozwalających dowolnie modyfikować nasze fotografie. Wśród nich znajdziemy podstawowe narzędzia do prostej edycji kontrastu czy jasności, kopalnie filtrów i ramek, narzędzia dodające napisy i naklejki a także prawdziwe "kombajny" łączące w s...

W Google Play znajdziemy dziesiątki edytorów do zdjęć, pozwalających dowolnie modyfikować nasze fotografie. Wśród nich znajdziemy podstawowe narzędzia do prostej edycji kontrastu czy jasności, kopalnie filtrów i ramek, narzędzia dodające napisy i naklejki a także prawdziwe "kombajny" łączące w sobie wszystkie z powyższych funkcji. Aplikacja, którą chciałbym wam dziś zaprezentować, zdecydowanie zalicza się do ostatniej kategorii. Face Editor to zestaw wszystkich narzędzi, których potrzebuje mobilny, domorosły fotograf. Jak sama nazwa wskazuje, większość z nich pozwoli nam upiększyć nasze twarze.

Rozpoczynając swoją przygodę z aplikacją, od razu możemy przejść do edycji własnych fotek lub skorzystać z kilku fotografii demo, na których w prosty sposób przećwiczymy poszczególne funkcje Face Editor. Obrazy możemy również zaimportować z wybranego serwisu społecznościowego a także z wyszukiwarki.

Aplikacja cały czas rozszerzana jest o nowe paczki z dodatkami. Są to najczęściej naklejki lub napisy, którymi możemy ozdobić nasze fotki. Ich zbiór jest naprawdę imponujący a twórcy Face Editor wciąż oferują nam nowe pakiety dodatków. Co ciekawe, większość z nich dostępna jest za darmo.

Przejdźmy jednak do samego edytora. Wszystkie narzędzia umieszczono na pasku, znajdującym się w dolnej części ekranu. Pierwsza opcja nazywa się "diet" i pozwala "odchudzić" naszą twarz na zdjęciu. Kolejne dwa przyciski to znane z innych aplikacji narzędzia, takie jak filtry i ustawienia światła. Dalej znajdziemy przycisk "reshape" pozwalający zmieniać kształty poszczególnych elementów fotki a także opcja "focus", która umożliwia wyostrzenie określonego obszaru zdjęcia.

W Face Editor nie zabrakło wirtualnego zestawu do makijażu oraz narzędzi do tuszowania niedoskonałości naszej skóry. Wśród dziesiątek funkcji nie zabrakło też wybielania zębów i usuwania efektu czerwonych oczu.

Bardzo przydatną funkcją, jest podgląd, pozwalający sprawdzić, jak wyglądało nasze zdjęcie przed edycją. Specjalny przycisk umieszczono obok strzałek pozwalających cofnąć modyfikację lub "przewinąć" nasze działania do przodu. Po przytrzymaniu ikony, będziemy mogli obejrzeć jak wyglądało nasze dzieło przed wprowadzeniem zmian. Puszczenie palca sprawi, że na ekranie znowu wyświetli się zdjęcie z modyfikacjami nad którymi pracowaliśmy.

Wydawało mi się, że VSCO Cam i Pxlr Express to aplikacje, które w wystarczający sposób wyczerpują temat edycji zdjęć. Były to jedyne programy do edycji fotek, które instalowałem w swoich urządzeniach mobilnych a ich możliwości w pełni spełniały moje oczekiwania. Od dziś, dołącza do nich Face Editor od Scoompa. Okazuje się, że retusz zdjęć może być prosty i intuicyjny. Funkcjonalność  Face Editor w tej kwestii jest naprawdę świetna a dodatkowe funkcje pozwalające modyfikować zdjęcia sprawiają, że nie musimy opuszczać apki, chcąc zmienić coś innego niż cienie pod oczami i przebarwienia na skórze. Sprawdźcie sami!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: