Antyapps

Fix Red Eye – prostszego narzędzia do pozbycia się czerwonych oczu chyba nie znajdziecie

A
Antyapps
0

Problem znany z kompaktowych aparatów siłą rzeczy przeniósł się również na telefony komórkowe, do których zaczęto pakować coraz lepsze optyki, a tym samym i mocne lampy błyskowe – chodzi oczywiście o efekt czerwonych oczu, który dalej spędza sen z powiek wielu amatorom fotografii. Jeśli potrzebu...

Problem znany z kompaktowych aparatów siłą rzeczy przeniósł się również na telefony komórkowe, do których zaczęto pakować coraz lepsze optyki, a tym samym i mocne lampy błyskowe – chodzi oczywiście o efekt czerwonych oczu, który dalej spędza sen z powiek wielu amatorom fotografii. Jeśli potrzebujecie błyskawicznie się go pozbyć, a podstawowe funkcje w aplikacjach do przeróbki zdjęć nie pomagają, czas wypróbować Fix Red Eye.

Jako że ta aplikacja służy w zasadzie tylko do jednej konkretnej opcji, sam jej interfejs jest wręcz banalny w obsłudze – na samym początku trzeba wybrać z galerii interesujące nas zdjęcie, następnie odpowiednio przybliżyć, zaznaczyć obszar występowania, wybrać z górnego paska pożądany kolor oczu i... gotowe. Fix Red Eye ma nad zwykłymi aplikacjami do przeróbki zdjęć tę przewagę, że jest naprawdę bardzo dokładny i świetnie zaprogramowany – sam proponuje i znajduje miejsca, gdzie ten efekt może się znajdować i automatycznie je przykrywa. Trzeba jednak z tego powodu pamiętać o odpowiednim przybliżeniu, bo w innym wypadku program może znaleźć więcej potencjalnych czerwonych oczu i zamazać właściwy fragment zdjęcia. Jeśli więc nadużywacie lampy błyskowej i pierwszy kolor tęczy notorycznie pojawia się na waszych zdjęciach nie tam, gdzie powinien, to już wiecie, co z tym zrobić.

Fix Red Eye to aplikacja, którą można za 4,50 zł kupić na Windows Phone.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: