Mobile

Kliknij, wsiadaj i jedź — tak działają aplikacje Omni

Kamil Świtalski
Kliknij, wsiadaj i jedź — tak działają aplikacje Omni
6

Jednym z najważniejszych elementów usług car sharing jest szeroko pojęta wygoda. Nie ma łatwiejszych sposobów na korzystanie z takich rozwiązań niż smartfon. Dlatego dobrze opracowana aplikacja jest na wagę złota. Jak sprawuje się aplikacja Omni w praktyce?

.

.

W prawym górnym rogu znajduje się symbol klucza, po wyborze powita was formularz do zalogowania / rejestracji. Po dokonaniu formalności możemy przejść do wypożyczania. Wskazujemy interesujący nas samochód, rezerwujemy go i… właściwie gotowe! Po tym jak podejdziemy do auta, za pomocą aplikacji możemy je otworzyć (polecenie Odblokuj dostępne jest po wskazaniu wolnego samochodu — warto mieć jednak na uwadze, że po jego aktywacji mamy kilkadziesiąt sekund, zanim znów się zamknie) i możemy ruszać w drogę. Kluczyk czeka już w środku! A po skorzystaniu z usługi wystarczy odstawić samochód na miejsce i wybrać w aplikacji polecenie zakończenia rezerwacji. Twórcy fajnie podeszli także do mechanizmu zgłaszania szkody. Mam nadzieję że nikt nie będzie musiał z niego korzystać — ale jeśli już, to nie powinno to nikomu sprawić większych problemów. Sekcja została zamknięta w estetycznej, atrakcyjnej dla oka formie. Ta przy okazji jest też banalna w obsłudze!

.

Ogromnym plusem aplikacji Omni jest to, że… to po prostu działa. Szybko i bez problemów. A na dodatek jej obsługa jest na tyle prosta, że nawet ludzie którzy na co dzień nie przekopują się przez fantazyjnie opracowane UXowo aplikacje, dadzą sobie z nią doskonale radę. Jest estetycznie i czytelnie. Korzystanie z niej nie będzie stanowiło większego wyzwania nawet dla ludzi, którzy nie są na co z elektroniką dzień za pan brat. Warto mieć na uwadze, że na ten moment mamy do czynienia z wersją beta, w której nie wszystko jest jeszcze dopracowane w stu procentach. Dlatego nie zdziwcie się, kiedy mimo doładowania złotówkami, w programie widnieć będzie symbol amerykańskich dolarów. Twórcy doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego już teraz pracują nad aktualizacją. Z działaniem programu zarówno na urządzeniach z Androidem, jak iOS, nie ma najmniejszego problemu. Sprawne przeglądanie mapy, wracanie do wybranych punktów i łatwa nawigacja. Czego chcieć więcej?

Działanie aplikacji Omni nie pozostawia nic do życzenia. Jej obsługa jest banalnie prosta. Program jest przejrzysty, ciekawie zaprojektowany — a na dodatek cieszy oko! Aplikacja dostępna jest na urządzenia z systemem Android (4.4 i nowsze) oraz iOS (8.0 i nowsze).

-

Tekst powstał we współpracy z firmą Skoda Polska

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu