Podróżniccy znowu pokazali, że mają genialne pomysły. Tym razem uruchomili Księgę Lasów w internecie. Księga Lasów to historie o przyrodzie. Opowieści z lasów. O ludziach, o naturze, o zwierzętach. To chęć zrozumienia, co dzieje się z nami, gdy odkrywamy przyrodę.
Księga Lasów to bardzo dobra wizualna forma, dobre treści i świetne zdjęcia, zachęcające do poznawania polskiej przyrody. Aż chce się do tych lasów pojechać i sprawdzić czy w rzeczywistości też są takie piękne.
Sam projekt powstawał przez ostatnie pół roku:
Zjechaliśmy pół Polski. Opublikowaliśmy dwie karty. Zrobiliśmy 8 transmisji na żywo. Jedną debatę o Puszczy Białowieskiej. Wszystko po to, by wypracować finalny koncept. Wspólnie z grafikiem i programistą wypracowaliśmy zupełnie nowy system opowiadania historii. Do tej pory na różnym etapie zaangażowało się w niego ponad 70 osób z Lasów Państwowych! Swoją wiedzą leśną wspiera nas też Piotr Horzela, którego mogliście zobaczyć na niektórych transmisjach. Cały projekt zakończy się w drugiej połowie 2017 roku. Także jeszcze sporo przed nami.
W chwili obecnej w Księdze Lasów znajduje się 5 pozycji. Plany są jednak ambitne, bo docelowo Podróżniccy chcą odwiedzić i udokumentować aż 25 leśnych kompleksów. W tym przypadku nie ważna jest jednak ilość, ale jakość. Każdy z lasów opisanych w księdze to prawdziwa interaktywna opowieść. Bardzo podoba mi się też narracja towarzysząca tym wszystkim efektom, nie mamy tutaj suchego opisu, ale sprawozdanie z wizyty autorów w danym miejscu. Wszystko jest oprawione pięknymi zdjęciami, animacjami, filmami. Co ważne też to fakt, że każdy materiał tworzy spójną i logiczną całość. Polecam zanurzyć się w świat lasów przygotowanych przez Podróżniccy.com bo to jest bardo dobrze opowiedziana historia.
Kiedy Kuba napisał do mnie o tym projekcie, zadałem mu tylko jedno pytanie: Po co zrobiliście ten projekt? W odpowiedzi przeczytałem: dwa cele: pokazać polskie lasy, a drugi: multimedialność form. Bardzo bym chciał aby takich ludzi było więcej, mają niesamowitą pasję, a przy okazji wykorzystują ją do zrobienia czegoś pięknego i pożytecznego.
Brawo!
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu