Ciekawe strony

Twórcy Allegro i OtoMoto uruchamiają nowy serwis Motsy.pl

Grzegorz Ułan
39

Dostaliśmy właśnie informację na email, że Grzegorz Dąbkowski, twórca i długoletni dyrektor OtoMoto oraz Łukasz Nowak, który przez wiele lat był dyrektorem produktu w Allegro stworzyli i udostępnili właśnie nowy serwis Motsy.pl. Jak zapewniają nas w przesłanej informacji, nie jest to zwykła kalka, dostępnych już w sieci serwisów tego typu, tylko ich autorski projekt.

Po krótce ma to być platforma, gdzie znajdziemy auta nowe, dostępne w salonach i gwarantowane (z opieką prawną, gdyby auto wymagało naprawy) samochody używane oferowane wyłącznie przez autoryzowanych dealerów z całej Polski. Osoby poszukujące dla siebie auta, będą mogły skonfigurować swoje oczekiwania, co do konkretnego modelu, koloru czy ceny lub innych dodatkowych opcji.

W przypadku aut używanych, wystarczy określić podstawowe cechy poszukiwanego samochodu oraz swój budżet, a dealerzy sami przygotują chętnym swoje propozycje sprzedaży.

Łukasz Nowak, Dyrektor Operacyjny Motsy.pl:

Oparliśmy się na własnych doświadczeniach przy zakupie samochodów i zbudowaliśmy rozwiązanie, z którego sami chcielibyśmy korzystać. Po pierwsze, kupując nowe auto przechodzimy przez trudny proces poznawania modeli, porównywania wersji wyposażenia, silników, sposobów finansowania. Ostatnim etapem są negocjacje w salonie samochodowym. Każdy z nas chce mieć pewność, że uzyskał naprawdę korzystną ofertę. Często jednak brakuje nam czasu, możliwości podróżowania, czasem też umiejętności negocjowania. Aby uprościć ten proces, zebraliśmy w jednym miejscu konsumentów zdecydowanych na zakup auta oraz dealerów samochodowych. Kupujący zyskuje pewność, że otrzymał najlepszą ofertę w Polsce, a dealerzy mają możliwość rozwinięcia swojego zasięgu poza geograficzne ograniczenia.

Zauważyliśmy, że najbardziej poszukiwane są auta o wiarygodnej, potwierdzonej przeszłości, często pochodzące z Polski, od zaufanych sprzedawców. Dla nas najbardziej wiarygodną grupą są dealerzy samochodowi. Mają w swojej ofercie używane samochody, sprawdzają je, serwisują i gwarantują jakość swoim dobrym imieniem. Do tej pory natomiast nie było w Internecie miejsca dedykowanego dealerom i ich ofercie samochodów używanych. Takie oferty zdarzają się w serwisach ogłoszeniowych, ale giną w zalewie ofert komisowych. Motsy.pl jest dostępne tylko dla dealerów, dzięki czemu klient zyskuje pewność, że po drugiej stronie są zweryfikowane, dbające o swoją reputację firmy.

Serwis dopiero wystartował, możecie natrafić jeszcze gdzieniegdzie na strony błędów, sam natrafiłem na przekierowanie do wersji deweloperskiej przy próbie założenia konta. Myślę, że szybko to naprawią i będziecie mogli sami przetestować tę nową propozycję w polskiej sieci.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu