Polska

Tomasz Gop zwolniony z CI Games. Będzie tworzył RTS-a z ekipą odpowiedzialną za Hatred

Paweł Winiarski
Tomasz Gop zwolniony z CI Games. Będzie tworzył RTS-a z ekipą odpowiedzialną za Hatred
3

Gdzieś tam po informacjach dotyczących zmiany polityki tworzenia gier przez CI Games przyszło mi do głowy, żę może to oznaczać pożegnanie się z Tomkiem Gopem. I miałem rację.

Kilka dni temu informowałem Was o tym, że CI Games zmienia strategię tworzenia gier. Po Sniper Ghost Warrior 3, który nie okazał się sukcesem, firma postanowiła skupić się na mniejszych produkcjach. Trzeba było jednak pamiętać, że nad jedną z większych gier, czyli Lords of the Fallen 2 pracował Tomek Gop, który najpierw pożegnał się z CI Games, dołączył do Techlandu, by potem do CI Games powrócić.

Tomek Gop nie tworzy już Lords of the Fallen 2

Gra była na wczesnym stadium i tak naprawdę dopiero rozpoczęto nad nią prace. Czy kiedykolwiek ujrzy światło dzienne? Bez Gopa chyba nie chciałbym już w to grać. Tomek nie grzeje jednak taboretu na bezrobociu, dołączył bowiem do Destructive Creations. Tak, to ta sama firma, która stworzyła swego czasu kontrowersyjne i niezbyt dobrze przyjęte Hatred. Żeby było ciekawiej, Gop będzie u nich tworzył Ancestors, osadzoną w czasach średniowiecza strategię czasu rzeczywistego. Jak sam jednak dodaje, ma niewielkie doświadczenie w gatunku RTS, o którym mało wie.
W oświadczeniu dla serwisu Graczpospolita, Gop wyjaśnia:

Traktuję to jako dobry test dla mojej wrodzonej skromności i maksymy którą wyznaję: od każdego można się czegoś nauczyć.

Samo Ancestors ma być pokazane na tegorocznych targach Gamescom, produkcja trafi na PC, PS4 i X1.

Mówiąc szczerze bardzo zaskoczył mnie ten transfer, spodziewałbym się jednak dołączenia Tomka Gopa do jakiejś większej ekipy. Trzymam natomiast kciuki za jego nową grę i życzę powodzenia.

zdjęcie

źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

CI Games