Polska

McDonald's nareszcie z dowozem. Ale nie robią tego sami, pomaga Uber

Paweł Winiarski
McDonald's nareszcie z dowozem. Ale nie robią tego sami, pomaga Uber
4

Brakowało Wam dowozu jedzenia z McDonald's? W takim razie mam dla Was dobrą wiadomość - na terenie Warszawy zamówicie już jedzenie z tej właśnie sieci restauracji fastfoodów.

Dostawy są realizowane na terenie wybranych dzielnic: Śródmieścia, Mokotowa, Żoliborza, Ochoty, Ursynowa, Woli i Pragi Południe w godzinach 11:00 – 23:00. Obsługują je 23 restauracje sieci.Użytkownicy aplikacji mobilnej UberEATS mogą korzystać z niemal całej oferty klasycznej i McCafé dostępnej w tych samych cenach, co w lokalach sieci, powiększonych jedynie o cenę usługi dowozu.

- czytamy w informacji prasowej.

O starcie UberEATS w naszym kraju informował w lutym Tomek. Wraz z debitem mówiło się o 150 warszawskich restauracjach i dostawach w godzinach 11:00-23:00 przez 7 dni w tygodniu.

Ja ze swojej strony dodam, że dostawców UberEATS w Warszawie widziałem już wielu i korzystają z różnych środków transportu - samochodów, motocykli, skuterów i rowerów. To jest też odpowiedź na pytanie, czy usługa jest w stolicy popularna.

Tego brakowało?

Nie do końca rozumiem dlaczego McDonald's cały czas nie zdecydował się na dowóz jedzenia we własnym zakresie. W kwietniu czytałem, że tego typu pilotażowa usługa rusza, ale na razie w Wielkiej Brytanii. Może współpraca z Uberem ma pokazać, czy Polacy chcą w ogóle zamawiać towary McDonald's do domów? Zobaczymy.

Sam nie korzystam zbyt często z dowozu jedzenia, zdecydowanie bardziej wolę się gdzieś wybrać i zjeść na tak zwanym "mieście" - ale jeśli jakiś lokal nie ma własnego dowozu, UberEATS wydaje się być bardzo fajnym rozwiązaniem dla klientów.

photo:  alexannabuts/Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

McDonalds