Gry

Tokyo Game Show już za nami. Zobaczcie najciekawsze zwiastuny i materiały z targów

Paweł Winiarski
Tokyo Game Show już za nami. Zobaczcie najciekawsze zwiastuny i materiały z targów
3

W dniach 17-20 września odbyły się w Japonii targi Tokyo Game Show. I choć dziś trudno przypisywać im tak samo wielką rolę jak lata temu, nie można przejść obok nich obojętnie. Szczególnie, że pokazano tam w tym roku kilka naprawdę fajnych zwiastunów. Japońscy producenci gier już lata temu znaleź...

W dniach 17-20 września odbyły się w Japonii targi Tokyo Game Show. I choć dziś trudno przypisywać im tak samo wielką rolę jak lata temu, nie można przejść obok nich obojętnie. Szczególnie, że pokazano tam w tym roku kilka naprawdę fajnych zwiastunów.

Japońscy producenci gier już lata temu znaleźli się w cieniu swoich kolegów z USA i Europy. Wielka szkoda, bo kiedyś to właśnie Japonia napędzała rynek gier AAA (przede wszystkim konsolowych). Między innymi dlatego japońskie targi nie mają już takiej renomy i nie pojawiają się na nich takie zapowiedzi takiego kalibru, jakie mamy okazję oglądać na niemieckiej imprezie Gamescom, czy amerykańskim E3. Nie znaczy to oczywiście, że są całkowicie pomijane przez producentów. Wręcz przeciwnie, choć w wielu wypadkach prezentuje się tam tytuły, które albo nigdy nie trafią poza granice Kraju Kwitnącej Wiśni, albo nie będą w stanie zainteresować rzesze miłośników elektronicznej rozrywki. Wybrałem jednak dla Was najciekawsze materiały.

Dark Souls 3

From Software to firma, której już nikomu przedstawiać nie trzeba. Gracze zakochali się w serii Dark Souls, choć ta nie wybacz nawet najmniejszych błędów, wymaga skupienia i całkowitego oddania się rozgrywce. Podobnie będzie z Dark Souls 3, które za około pół roku powinno pojawić się na rynku.

From Software pokazało również pierwszy duży dodatek do Bloodborne -The Old Hunters. DLC miało zostać pierwotnie rozbite na dwie paczki - zawierać będzie trzy nowe obszary i nowych przeciwników.

Kingdom Hearts HD 2.8

Na konferencji Sony zapowiedziano nowy pakiet gier z serii Kingdom Hears, który pojawi się na PlayStation 4 w przyszłym roku. Kingdom Hearts HD 2.8: Final Chapter Prologue zawierać będzie 3 odświeżone do fullHD pozycje, w tym miedzy innymi Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance (z nowym tytułem - Kingdom Hearts Dream Drop Distance HD).

Metal Gear Online

6 października ma wystartować tryb sieciowy do Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, targi Tokyo Game Show były więc świetną okazją na pokazanie długiego materiału z rozgrywki. Wygląda naprawdę zachęcająco, choć oczywiście trudno oczekiwać, że będzie w stanie stanąć do równej walki z sieciowymi hitami nadchodzącej jesieni.

Gravity Rush 2

Pierwszy zwiastun Gravity Rush 2 pokazano na TGS-ie w 2013 roku. Dla przypomnienia - to kontynuacja ciekawej, choć trochę niedocenionej gry Gravity Rush, która w 2012 roku trafiła na konsolę PlayStation Vita. Trzymam GR2 kciuki, bo to właśnie wypuszczenie jedynki na przenośną konsolę Sony (która jak doskonale wiecie zbyt dużą popularnością się nie cieszy) była jednym z większych błędów producentów. Oczywiście dwójka na Vitę już nie zawita, mamy zagrać w lutym przyszłego roku - na PlayStation 4.

Persona 5

W czwartą Personą zagrywałem się miesiącami i wciąż uważam, że to jedna z najlepszych japońskich gier, z jakimi miałem kiedykolwiek styczność. Niestety tegoroczny TGS nie przyniósł dobrych wieści - premiera gry została przełożona na przyszły rok. Piątka zapowiada się świetnie, wcielimy się w niej w 16-latka, który został właśnie przeniesiony do tokijskiej Shujin High School in Tokyo.

Resident Evil Zero HD

Całkiem zachęcająco wygląda zwiastun Resident Evil Zero HD, czyli mająca ukazać się w przyszłym roku (PS4, X1, PS3, X360, PC) odświeżona wersja hitu z 2002 roku. Ale ostrzegam, przy archaicznym sterowaniu nikt nie grzebał.

Ace Attorney 6

Kolejna odsłona popularnej serii o przygodach sympatycznego adwokata. Tym razem Phoenix Wright ma znaleźć się poza granicami Japonii. Na Tokyo Game Show pokazano nowy materiał z rozgrywki - w formie zwiastuna. Gra oczywiście wyjdzie również poza granice Kraju Kwitnącej Wiśni. Zagramy na konsoli Nintendo 3DS.

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)

Wersję na 3DS-a ominąłem, tej przeznaczonej na konsole nie zamierzam. Szczególnie, że prezentuje się świetnie. Oczywiście na TGS nie mogło zabraknąć materiału z tej produkcji.

Jak sami widzicie, na TGS nie pokazano gier, którymi w tym roku żyje branża elektronicznej rozrywki. Z jednej strony szkoda - ale najwidoczniej japońscy gracze wciąż wolą swoje rodzime gry i nie zachwycają się produkcjami, na które my robimy zamówienia przedpremierowe. Ale każdego roku warto rzucić okiem, co pokazano na japońskich targach. Bo wbrew pozorom, można znaleźć tam przynajmniej kilka ciekawie zapowiadających się gier.

grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

japoniaGrytarginiezgrani