Aplikacje webowe

Todoist udostępnia synchronizację z Google Kalendarzem

Grzegorz Ułan
Todoist udostępnia synchronizację z Google Kalendarzem
15

Kalendarz Google zwykle używamy do umawiania spotkań, osobno zaś korzystamy z innych aplikacji do zapisywania zadań do wykonania. Często jednak terminy w kalendarzu kolidują z tym w menadżerze zadań i na odwrót. Todoist wpadł na pomysł i udostępnił właśnie opcję integracji tych dwóch narzędzi.

Co najważniejsze, integracja ta jest dwukierunkowa, czyli zadania dodawane do Todoist pojawią się w wybranym kalendarzu w Google Kalendarza, a spotkania w kalendarzu pojawią się w wybranym projekcie na Todoist.

Aby połączyć te dwa narzędzia, w ustawieniach konta Todoist odnajdźcie zakładkę Integracje i wybierzcie właściwą opcję, po przyznaniu uprawnień oba konta zostaną połączone i zsynchronizowane.

Podczas łączenia kont możecie wybrać, który kalendarz ma się synchronizować oraz, w którym projekcie na Todoist mają się pojawiać pozycje wprowadzane w Kalendarzu. Dzięki temu połączeniu, będziecie mieć w każdej z tych aplikacji, pełen obraz Waszych działań, planów i zadań do wykonania, nie będzie też opcji kolidowania z terminami.

Więcej szczegółów na temat tej integracji znajdziecie na blogu Todoist.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu