Polska

To się dzieje naprawdę: TVP zdjęcie Thiago Cionka wzięła z gry komputerowej!

Grzegorz Marczak
To się dzieje naprawdę: TVP zdjęcie Thiago Cionka wzięła z gry komputerowej!
284

To nie jest niestety tekst z naszego cyklu AntySens. TVP publikując szeroki skład zawodników, na zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłkę nożną, naprawdę opublikowało zamiast zdjęcia Thiago Cionka obraz z gry komputerowej, a dokładnie z Pro Evolution Soccer.

Myślę, że to bardzo dobry wyznacznik tej wysokiej jakości telewizji publicznej, za którą za chwilę będzie płacił każdy kto ma w domu prąd.

Przezabawnie to wygląda, szczególnie w kontekście ostatnich wydarzeń związanych z TVP. Przypomnijmy, że oglądalność stacji rządowych leci na łeb na szyję. W tym samym czasie rozpoczyna się wojna z Nielsenem o badania oglądalności (te same badania, którym kiedyś ta stacja się chwaliła mówiąc o oglądalności), które oczywiście są fałszowane. Na koniec zaczyna się klasyczne wyciąganie brudów na przeciwnika - kto, gdzie pracował w przeszłości i dla kogo.

Można oczywiście powiedzieć, że wpadki zdarzają się każdemu. Sam kiedyś byłem ofiarą poszukiwania przez media zdjęć ludzi w Google. Wtedy też moje zdjęcie znalazło się w gazecie jako zdjęcie Doktora Chazana.

Trzeba przyznać, że TVP czerpie w tym przypadku wzorce od najlepszych. Nie tak dawno przecież Ambasada Rosji w Londynie zamieściła na Twitterze komunikat dotyczący Syrii, który zilustrowała zdjęciem trzech ciężarówek z gry komputerowej (szydera)

Oczywiście wpadek tego typu w mediach było więcej. Tutaj jednak mówimy o telewizji publicznej która powinna ponad miarę wykazywać się skrupulatnością. Szczególnie w obecnej sytuacji.

Z Twittera

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot