Polska

Amerykański Seachange International wykłada 8 mln dolarów na przejęcie firmy z Warszawy [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Amerykański Seachange International wykłada 8 mln dolarów na przejęcie firmy z Warszawy [prasówka]
0

Amerykanie przejmują DCC Labs, warszawską spółkę z branży informatycznej. Kwota transakcji opiewa na 8 mln dolarów.

DCC Labs przejęte przez Seachange

Amerykański gigant wykłada na przejęcie DCC Labs 8 mln dolarów. Na sfinansowanie transakcji przeznaczono gotówkę oraz akcje. Jej finalizację zaplanowano na 2017 rok. Koncern w ten sposób chce zintensyfikować swoje przychody - mówi się tutaj o nawet kilku milionach więcej w skali roku. Jednocześnie idzie to w parze z redukcją zatrudnienia, która ma przynieść 8 mln dol. oszczędności rocznie. Jest to transakcja podmiotów z segmentu stricte biznesowego, dlatego nazwy firm mogą Wam nic nie mówić. Warto jednak zwrócić na kolejną imponującą kwotę jaka pojawia się przy tego typu informacjach.

DCC Labs to firma rozwijająca oprogramowanie telewizyjne dla takich platform, jak DVB, OTT czy IPTV. Oferuje ona usługi consultingu, a także tworzy aplikacje mobilne i rozwiązania end-to-end.

Tablet Shield otrzymuje aktualizację

Oryginalny tablet Shield (ten z rysikiem i wersją LTE) doczekał się Androida 6.0.1 wraz z obsługą Vulkan API. Najnowsza aktualizacja, która już kilka tygodni temu zadebiutowała na nowszym modelu K1 wprowadza szereg ulepszeń związanych z trybem doze, a także czyni system bardziej stabilnym. To już kolejny raz, kiedy Nvidia udowadnia, że dba o swoje urządzenia. Oryginalny Shield trafił na rynek z Androidem 4.4.2, a tymczasem dziś pracuje już pod jego najnowszą wersją i prawdopodobnie na tym się nie skończy.

Co ciekawe, mówi się już o debiucie kolejne tabletu z tej linii. Premiera miałaby nastąpić jeszcze w tym roku.

Beta Overwatch przyciągnęła 10 mln graczy

Dokładnie 9,7 mln graczy uruchomiło strzelankę Overwatch podczas otwartych betatestów. W sumie przegrali oni 81 mln godzin i stoczyli 37 mln starć. To czyni grę najpopularniejszą betą, jaką kiedykolwiek wypuścił Blizzard. Dla porównania bardzo podobna do Overwatcha produkcja Battleborn od studia Gearbox w trakcie swoich testów beta przyciągnęła 2 mln graczy. To chyba oczywiste, kto wygra tę rywalizację, prawda?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

przejęciaTV