Polska

Zainteresowała Cię oferta Hosted.pl? Ostrzegamy, warto przemyśleć zakup ich usług

Jakub Szczęsny
Zainteresowała Cię oferta Hosted.pl? Ostrzegamy, warto przemyśleć zakup ich usług
72

Z powodu słabych podstaw do powiązania działalności prezesa Hosted - Krzysztofa Barańskiego z osobą Piotra K., usunęliśmy informacje dotyczące ich możliwego powiązania. Nasze słowa były oparte o tekst źródłowy, który pojawił się na stronie Rynek Hostingu, po wewnętrznych ustaleniach doszliśmy do wniosku, iż te informacje mogły być nieprecyzyjne.

Niektórzy z Was zapewne zauważyli w mediach, a głównie w telewizji Polsat kampanię reklamową nowego dostawcy usług hostingowych – hosted.pl. Firma według zapewnień świadczyć ma nie tylko usługi hostingowe, ale zajmujące się również domenami oraz pozycjonowaniem. Jak słusznie wykazano w podlinkowanym tekście, sam proces aktywowania usługi jest niesamowicie kontrowersyjny. Brak jest bowiem jakichkolwiek regulaminów, które wymagałyby zapoznania się z nimi i ich akceptacji podczas dokonywania transakcji. Co więcej, zapisy na stronie mówiące o tym, że Hosted.pl to najczęściej wybierane rozwiązanie na rynku powinny uruchomić ogromne pokłady podejrzliwości.

Co więcej, w Sieci pojawiły się informacje na temat pierwszych nieprawidłowościach związanych z ofertami Hosted.pl. Mało pochlebne komentarze na profilu firmy na Facebooku były sukcesywnie usuwane, a już teraz zaobserwowaliśmy, że wspomniane fanpage'e są absolutnie puste.

Warto sprawdzać dostawcę usług przed podjęciem decyzji

Najlepszym źródłem w takich kwestiach jest Internet, pełny wypowiedzi ludzi, którzy znają ofertę firmy i jej sposoby działania. We wpisach informujących o niepewnej działalności Hosted.pl pojawiają się komentarze ofensywne, ukazujące firmę w zupełnie innym świetle. Jest to dowód na to, że cały czas jest prowadzona kampania marketingu szeptanego. Nieścisłości związane z funkcjonowaniem Hosted.pl, agresywne działania w Social Media oraz wątpliwości Internautów wskazują zatem, że Hosted.pl nie jest warty naszej uwagi. Nawet, jeżeli uda nam się dobić targu i strona zostanie otworzona, nie wiadomo czy w razie większej awarii pracownicy zareagują tak, jak trzeba. A wiadomo jak było ze sprawą Adweb, którą opisywaliśmy dla Was bardzo szeroko na łamach naszego bloga. Pewność i bezpieczeństwo to absolutne podstawy.

Grafika: 1

AKTUALIZACJA:

Zgłosił się do nas sam prezes Hosted, Krzysztof Baraniak, który oświadczył, iż nie jest w żaden sposób powiązany z osobą Piotra K. i żąda od nas usunięcia artykułu pod groźbą wejścia na drogę sądową. Artykułu usuwać nie będziemy, przekazujemy natomiast jego stanowisko w tej sprawie - nie mamy podstaw, żeby mu nie wierzyć. Cały czas jednak utrzymujemy wszystko to, co napisaliśmy na temat Hosted - oferta może i jest atrakcyjna, lecz pewne niuanse powodują, że warto zastanowić się dwa razy, zanim zdecydujemy się na te usługi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hostinghot