Telekomy

Rebtel dostępny już w całej Polsce - Nielimitowane rozmowy, SMS-y i 1 GB za darmo!

Grzegorz Ułan
Rebtel dostępny już w całej Polsce - Nielimitowane rozmowy, SMS-y i 1 GB za darmo!
91

Na początku czerwca nowy operator wirtualny na nadajnikach Plusa zadebiutował w Polsce, ale początkowo tylko we Wrocławiu. Wczoraj jednak dostaliśmy zaproszenie na konferencję prasową, która ma się odbyć 9 października w Krakowie, z którego wynika w zasadzie już wszystko, podobnie zresztą ze strony głównej operatora.

Zacznijmy od strony, gdzie można już zamówić kartę SIM, a także zlecić dyspozycję przeniesienia numeru od innego operatora. Wcześniej proces ten był bardziej skomplikowany, trzeba było skorzystać do tego ze specjalnego formularza.

Widać, też że od razu można dodać do swojego konta kartę płatniczą, z której będziemy regulować zakupowane pakiety internetowe lub na połączenia międzynarodowe. Tak tylko tyle, bo cała reszta jest za darmo.

Czyli na start dostajemy za darmo nielimitowane rozmowy i SMS-y na numery krajowe, 1 GB transferu danych oraz dzwonienie na numery z całego świata do innych użytkowników aplikacji Rebtel. Aplikacja ta służy też do zarządzania kontem czy do dokupowania pakietów.

Jeśli chodzi o pakiety internetowe, w każdej chwili możemy sobie dokupić poprzez aplikację Rebtel - 1 GB za 7 zł, 5 GB za 15 zł, 10 GB za 20 zł, 20 GB za 25 zł i 50 GB za 35 zł. W zasadzie więc, w zależności od tego jaki pakiet dobierzemy, to będzie nasz jedyny koszt, jeśli nie wykonujemy połączeń międzynarodowych poza społecznością korzystającą z Rebtel.

Co więcej, w FAQ sprawdziłem, że wraz wykupieniem choćby najtańszego pakietu za 7 zł możemy zacząć również korzystać z darmowych MMS-ów:

Usługa MMS jest zawarta w pakiecie mobilnym i jest bezpłatna. Nie korzysta z Twojego pakietu danych. Jeśli uruchomisz transmisję danych, będziesz mógł wysyłać i odbierać wiadomości MMS. Możesz wysyłać/odbierać MMS-y do/z polskich numerów komórkowych. Przed skorzystaniem z usługi upewnij się, że masz włączone odpowiednie ustawienia MMS. Aby uzyskać ustawienia wyślij "MMS" na 8090 i zainstaluj je, gdy otrzymasz SMS-a zwrotnego lub napisz na support@rebtel.pl, a my pomożemy.

Tak więc wygląda to naprawdę dobrze, przejdźmy już zatem do konferencji, na zaproszeniu można przeczytać, że koncepcja się nie zmienia, nadal dostajemy nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 1 GB transferu danych za darmo, z tym że ich usługi dostępne będą na terenie całego kraju:

Po udanej kampanii we Wrocławiu, gdzie uzyskaliśmy kilka tysięcy użytkowników w zaledwie 3 miesiące, postanowiliśmy rozszerzyć skalę naszej działalności i udostępnić usługi w postaci darmowych rozmów, SMS-ów i 1 GB internetu w całej Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem młodych użytkowników w Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Gdańsku, do których kierujemy dodatkowe działania.

Zaniepokoiło mnie jeszcze to ostatnie zdanie, gdzie wymieniają tylko kilka miejscowości, zadzwoniłem więc do Rebtela, by się upewnić, czy aby na pewno każdy w kraju będzie mógł z ich usług skorzystać i zamówić kartę SIM. Usłyszałem, że owszem, początkowo dostępność tylko we Wrocławiu wynikała ze względów logistycznych, w tym miesiącu dostarczaniem kart SIM ma zacząć się zajmować firma kurierska DPD na terenie już całego kraju.

Na pytanie z kolei, czy już dziś mógłbym zamówić swoją kartę SIM, również uzyskałem twierdzącą odpowiedź, z zastrzeżeniem, że nawet jak formularz na stronie przepuści zamówienie muszę wziąć pod uwagę taką okoliczność, że na kartę będę musiał poczekać 2 tygodnie. Z chwilą oficjalnego startu usługi w całym kraju, czyli po 9 października, zamówienie będzie realizowane w dwa dni.

Podejrzewam więc, że w wymienionych miejscowościach Rebtel będzie rekrutował Ambasadorów Rebtel, którzy mogą liczyć na jeszcze korzystniejszy darmowy pakiet, gdzie oprócz nielimitowanych rozmów i SMS-ów dostaną aż 10 GB transferu danych za darmo.

Co jeszcze wiadomo? Z dzisiejszego raportu UKE z przenoszenia numerów w III kwartale wiemy jeszcze, że w tych kilku tysiącach zdobytych użytkowników jest 673 klientów, którzy przenieśli swój numer do Rebtel od innego operatora.

To chyba już wszystko, pozostaje już tylko czekać na konferencję, jeśli jakieś nowe okoliczności się po jej zakończeniu pojawią, poinformujemy Was o nich, tymczasem możecie już próbować zamówić swoją nową kartę SIM od Rebtel do korzystania z ich darmowych usług. Zapraszam też do naszego pierwszego porównania oferty Rebtel z innymi aktualnymi ofertami u naszych telekomów.

Aktualizacja

Tak jak pisałem Wam tydzień temu, Rebtel wystartował już w całej Polsce, a w wymienionych miejscowościach będzie rekrutował nowych ambasadorów. Więcej dowiecie się z poniższego wideo z dzisiejszej konferencji prasowej:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu