Polska

To jest numer. Gemius ponownie będzie robił badania internetu dla PBI

Grzegorz Marczak

Rocznik 74. Pasjonat nowych technologii, kibic wsz...

8

Szczerze mówiąc tego można było się spodziewać. Gemius po przegranym przetargu mocno zmobilizował swoje siły do tego aby udowodnić PBI, że to był błąd. Dziś PBI przyznało im rację ponownie wybierając ich na dostawcę badań polskiego internetu i jednocześnie rezygnując z usług GFK

Załączam oficjalny komunikat prasowy:

Zgromadzenie Wspólników PBI podjęło decyzję o zakończeniu współpracy w zakresie realizacji pomiaru widowni internetowej z GfK Polonia i nawiązaniu współpracy z Gemius. Wyniki nowego pomiaru zostaną dostarczone na rynek na początku czerwca b.r.

31 maja 2016 wspólnicy PBI zdecydowali o rozwiązaniu umowy na pomiar widowni internetowej z firmą GfK Polonia. Decyzja wynika z opóźnienia wdrożenia realizacji badania o więcej niż 3 miesiące w stosunku do założonego harmonogramu.

Równocześnie Zgromadzenie Wspólników PBI upoważniło prezesa spółki do podpisania umowy z firmą Gemius, która przedstawiła swoją aktualną ofertę pomiaru widowni internetowej. Umowa została zawarta 31 maja 2016. Zgodnie z nią, wyniki nowego pomiaru w postaci danych dziennych oraz danych miesięcznych zostaną dostarczone na rynek na początku czerwca.

Gemius dysponuje potencjałem aby prowadzić tego rodzaju badania, ma silną pozycję nie tylko w Polsce, ale również na rynkach europejskich. Świadczą o tym fakty. Ostatnio firma wygrała konkurs zorganizowany przez nasz odpowiednik w Czechach, a metodologia badawcza Gemiusa już dwukrotnie otrzymała nagrodę IAB Europe – mówi Sławomir Pliszka, prezes PBI.

Przypomnę, że poprzednio Gemius stracił umowę z PBI na badanie internetu na rzecz GFK po czym mieliśmy długą przerwę w dostarczaniu wyników. Przerwę która kończy się dzisiaj. W między czasie Gemius pokazał wszystkim, że decyzja ta była błędem. Widać, że ten zimy prysznic w postaci straty badania podziałał mobilizująco. Niedawno Gemius uruchomił now.gemius.com czyli dostęp do wyników pomiaru internetu online.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

InternetPBIgemius