Mobile

To jest dopiero świetny pomysł na nowego iPhone'a!

33

Apple na pewno nad czymś pracuje. Zbliża się WWDC 2012, być może więc w czerwcu dowiemy się czegoś nowego na temat kolejnego smartfona z logo nadgryzionego jabłka. Bardziej jednak prawdopodobne, że nowego iPhone'a ujrzymy dopiero na jesieni. Tymczasem w internecie mnożą się pomysły, jak kolejna...

Apple na pewno nad czymś pracuje. Zbliża się WWDC 2012, być może więc w czerwcu dowiemy się czegoś nowego na temat kolejnego smartfona z logo nadgryzionego jabłka. Bardziej jednak prawdopodobne, że nowego iPhone'a ujrzymy dopiero na jesieni.

Tymczasem w internecie mnożą się pomysły, jak kolejna odsłona telefonu Apple'a mogłaby by wyglądać. Na przykład - tak.

iPhone gładki jak woda. Takie mniej więcej odczucie ma dawać Liquidmetal, czyli stop kilku gatunków metali (tytan, miedź, cynk), które mają być wykorzystane w obudowie nowego smartfona. Według pogłosek właśnie z Liquidmetal wykonany zostanie iPhone 5, na którego premierę zapewne czeka już wiele osób.

Stop opatentowany został w Kalifornii w 1992 roku, zaś Apple posiada prawa do wykorzystania Liquidmetalu od dwóch lat. Czy firma zdecyduje się w najbliższym czasie do wdrożenia tego stopu w swoich urządzeniach? Wiadomo, że Apple cały czas pracuje nad nowymi technologiami - przykładem chociażby super wytrzymałe szkło Gorilla Glass w iPhonie 4.

Zanim jednak iPhone 5 pojawi się na rynku, zapoznajmy się z projektem, jak mógłby wyglądać smartfon Apple'a z Liquidmetal. Twórcą pomysłu jest Ian Reed Kesler. Zobaczcie sami:

Kiedy już zaznajomimy się z projektem iPhone'a, warto zobaczyć pomysł na ładowarkę (połączoną ze stojakiem) dla smartfona. Jej projekt dostępny jest na Kickstarterze, a twórcy uzbierali już 66 tys. dolarów na wprowadzenie go w życie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu