Startups

Polskie Sher.ly właśnie pozyskało 1 milion złotych!

Grzegorz Marczak
Polskie Sher.ly właśnie pozyskało 1 milion złotych!
20

W listopadzie 2013 roku mogliście przeczytać na Antywebie wywiad z twórcami sher.ly, lokalnej chmury danych, która umożliwia prywatne i szybkie dzielenie się plikami w grupach. Projekt był na tyle udany iż zebrał na Kickstarterze ponad 150 tysicęcy dolarów a teraz pozyskał kolejnego inwestora. S...

W listopadzie 2013 roku mogliście przeczytać na Antywebie wywiad z twórcami sher.ly, lokalnej chmury danych, która umożliwia prywatne i szybkie dzielenie się plikami w grupach. Projekt był na tyle udany iż zebrał na Kickstarterze ponad 150 tysicęcy dolarów a teraz pozyskał kolejnego inwestora.

Sherlybox ma umożliwić dostęp do plików, nawet kiedy urządzanie udostępniające zostanie wyłączone, przejmując rolę serwera. Sprzęt działa w zamkniętym środowisku i umożliwia dzielenie się danymi pomiędzy użytkownikami urządzeń mobilnych jak i stacjonarnych Przypomina to taki domowy "NAS ale nie tylko dla informatyków"

Kolejnym inwestorem jak ogłosiła firma stał się fundusz KPD Investment. Środki zostaną przeznaczone na stworzenie sieci dystrybucji w Europie i Stanach Zjednoczonych oraz integrację aplikacji Sher.ly z urządzeniami NAS jednego z wiodących producentów. Oprócz KPD w spółkę zainwestowały dotychczas Satus, Innovation Nest oraz Fundusz Zalążkowy Krakowskiego Parku Technologicznego.

Z entuzjazmem patrzymy na przyszłość globalnego rynku wymiany danych. Mamy plan jak go zmienić i gotowy, dopracowany produkt. Ostatnio zostaliśmy nominowani przez magazyn CIO Review do grupy 20 najbardziej obiecujących światowych dostawców rozwiązań opartych o przetwarzanie w chmurze. Każdy kolejny krok w rozwoju spółki potwierdza słuszność objętego kierunku i jednocześnie motywuje do coraz większego wysiłku. Nie ma nic bardziej budującego od spotykania na swojej drodze ludzi doceniających nasz pomysł i wierzących w jego międzynarodowy sukces. Witamy KPD Investment w gronie naszych inwestorów, dziękując za wsparcie i zaufanie – mówi Błażej Marciniak, CEO Sher.ly.

Gratuluję inwestycji i kibicuję. Wprawdzie projekty hardwarowe to najłatwiejszych nie należą ale liczę na to, że się uda zdobyć odpowiednią atencję klientów na tym dość ciężkim moim zdaniem rynku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu