Google

To HTC przygotowuje nowego Nexusa 9. Znamy prawdopodobną specyfikację, cenę i wygląd

Konrad Kozłowski
To HTC przygotowuje nowego Nexusa 9. Znamy prawdopodobną specyfikację, cenę i wygląd
62

Konferencja Google I/O już za pasem - 25 i 26 czerwca śledzieć będziemy premiery ostatnich nowości nad którymi Google pracowało przez ostatnie kilkanaście miesięcy, a może i nieco dłużej. Wśród nich spodziewamy się konkretów odnośnie urządzeń z kategorii smartwatchy, lecz być może doczekamy się takż...

Konferencja Google I/O już za pasem - 25 i 26 czerwca śledzieć będziemy premiery ostatnich nowości nad którymi Google pracowało przez ostatnie kilkanaście miesięcy, a może i nieco dłużej. Wśród nich spodziewamy się konkretów odnośnie urządzeń z kategorii smartwatchy, lecz być może doczekamy się także odświeżenia serii Nexus. Na to wskazywać mogą pojawiające się informacje odnośnie nowej wersji tabletu Nexus.

Dwie generacje Nexusa 7 i mniej popularny Nexus 10 to dzisiejszy line-up oferty Google w kategorii tabletów. O nowym członku rodziny mówi się od jakiegoś czasu, ale dopiero wczoraj w Sieci pojawiły się dokładniejsze informacje na temat tego, czego możemy się spodziewać. Jeżeli przecieki okażą się prawdą, to to co szykuje Google wraz z HTC ma spore szanse na sukces.

Nexus 9, bo tak ma nazywać się najnowszy model tabletu od Google, cechować będzie się ekranem o przekątnej 8,9 cala i proporcjach boków wynoszących 4/3. Rozdzielczość wyświetlacza ma wynieść 2048 na 1440 pikseli, co przy wspomnianych rozmiarach skutkować będzie współczynnikiem PPI (pikseli na cal) równym 281. Wewnątrz obudowy ma znaleźć się 64-bitowy procesor Tegra K1 oraz 2GB pamięci RAM. Dostępny będzie w dwóch wersjach - 16GB i 32GB pamięci wbudowanej. Tylna kamera ma posiadać matrycę o rozdzielczości 8 megapikseli, zaś przednia 3 megapiksele. Aluminiowa obudowa urządzenia ma być pozbawiona wszelkiego rodzaju przerw, a tablet wyposażony będzie w dwa głośniki stereo umieszczone z przodu urządzenia.

Grafika, która przedostała się do Sieci prawdopodobnie prezentuje własnie Nexusa 9, jednak istnieje kilka szczegółów, które nie pokrywają się z obecną zaraz obok niego specyfikacji. Niewidoczne są głośniki stereo, a tylny panel zdaje się być wykonany z innego materiału niż aluminium. Domniemana cena nowego Nexusa to 399 dolarów, co nijak ma się do poprzednich prób Google i Asusa w celu stworzenia dość taniego urządzenia, o całkiem niezłej specyfikacji, który to miał trafić do jak największej liczby użytkowników. Przypomnijmy, że pierwszy Nexus 7 kosztował 199 dolarów, zaś druga generacja była wyceniona na 229 dolarów. Czy kojarzenie serii Nexus z urządzeniami relatywnie niedrogimi ma się ku końcowi?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleHTCNexushotmobilenexus 9