Mobile

Ta nowość w Mapach Google sprawi, że już nigdy się nie zgubisz

Kamil Świtalski
Ta nowość w Mapach Google sprawi, że już nigdy się nie zgubisz
33

Mapy Google to świetna aplikacja, ale jeżeli korzystacie z niej w formie nawigacji, to z pewnością poznaliście też jej ciemniejsze strony. Firma serwuje nam aktualizację, która chce zadbać o to, abyśmy się już więcej nie zgubili...

Mapy Google to mój pierwszy wybór w kwestii... no właśnie — map. Bo, niestety, jako nawigacja są bardzo dalekie od ideału. I szczerze mówiąc, to moje ostatnie doświadczenia z nimi nie są najlepsze. Zdarzało im się nie uwzględniać trwających już kilka dobrych miesięcy zmian organizacji ruchu w dużym mieście, regularnie sugerowałī mi skręt w miejscu, gdzie znaki mówiły, że absolutnie nie mogę tego robić. Znacznie lepiej w tych samych miejscach radziły sobie Mapy Apple. Ale nawigacja to nie jedyne "ale" i Google najwyraźniej doskonale o tym wie. Firma poczyniła właśnie mały kroczek, abyśmy przestali się gubić z ich mapami w dłoniach.

Nowości o których mowa dotyczą sekcji Trasa dojazdu, czyli tekstowej listy ze wskazówkami, które mają na celu doprowadzić nas od wpisanego punktu startowego, do celu. Dotychczas mogliśmy tam liczyć wyłącznie na suche komendy. Skręć w praw, skręć w lewo w ulicę, kontynuuj wzdłuż (...). I jeżeli boicie się, że tego zabraknie, to spokojnie — nic z tych rzeczy. Jednak Google postanowiło tę sekcję udoskonalić i przy każdej ze wskazówek możemy teraz liczyć na fotografię. Dzięki temu już nigdy nie przegapimy skrzyżowania na którym powinniśmy zmienić kierunek. I wiem po sobie, że tak długo jak nie korzystam z mapy, takie "graficzne" orientowanie się w terenie jest dużo efektywniejsze, niż czytanie tabliczek na każdym skrzyżowaniu. Tym bardziej, że miejscami jest ono dość problematyczne.

Nowości powoli udostępniane są kolejnym użytkownikom. Jeżeli nie ma jeszcze zmian w Waszych Mapach Google, a nie możecie się już doczekać aktualizacji — to możecie pobrać plik *.apk na własną rękę. Dostępny jest w serwisie APKMirror.

Źródło: Android Police

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

google mapsAplikacje mobilne