Mobile

To niemal pewne - OnePlus 5 będzie jednym z najmocniejszych smartfonów na świecie [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
To niemal pewne - OnePlus 5 będzie jednym z najmocniejszych smartfonów na świecie [prasówka]
19

Premiera OnePlus 5 zbliża się wielkimi krokami. Kolejne przecieki dowodzą, że nowy smartfon będzie prawdopodobnie jednym z najszybszych urządzeń na świecie.

OnePlus 5 na benchmarkach

W sieci pojawiły się pierwsze wyniki benchmarków, które miałyby należeć do OnePlus 5. Mowa tutaj konkretnie o punktacji uzyskanej w programie GeekBench. Nowy OnePlus jest pod tym względem niemal tak samo wydajny jak Galaxy S8, którego napędza Exynos 8995. Wszystko to wskazuje, że w urządzeniu znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 835. W połączeniu z Androidem 7.1.1 i bardzo lekką oraz żwawą nakładką Oxygen OS może to dać naprawdę interesujące efekty. Mówi się też o 6 lub nawet 8 GB pamięci RAM.

Pytanie, na ile taka pogoń za wydajnością ma sens. Przykład LG G6 pokazuje, że można stworzyć urządzenie z procesorem z zeszłego roku, które będzie działać znakomicie - płynnie i bezproblemowo. Zwykły użytkownik raczej nie potrzebuje  niczego więcej, a liczby w Benchmarkach kręcą jedynie pewne grono zapaleńców.

OnePlus 5 ma zadebiutować latem br. Jak sugerują przecieki, smartfon będzie posiadał 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 px, Snapdragona 835 z 6/8 GB RAM, a także 128 GB pamięci wewnętrznej.

Square Enix pozbywa się twórców Hitmana

Duńskie studio IO Interactive może wkrótce zmienić właściciela. Wystosowana przez Square Enix nota do inwestorów sugeruje, że producent zamierza skupić się teraz na innych markach i poszukuje zainteresowanych przejęciem dewelopera. Innych powodów nie podano, ale można się spodziewać, że składają się na to niezadowalające wyniki sprzedaży. Co istotne, jeżeli do 31 marca 2017 nie uda się znaleźć inwestora, studio może zostać całkowicie zamknięte.

IO Interactive jest odpowiedzialne m.in. za takie produkcje, jak Freedom Fighters,Kane & Lynch oraz serię Hitman. Ostatnią ich produkcją jest reboot Hitmana wydany w dość kontrowersyjnej, bo odcinkowej formie.

Redukcje w BioWare Montreal

Ciężkie czasy czekają też BioWare. Twórcy nowego Mass Effect Andromeda zostaną pooddani restrukturyzacji, a to oznacza redukcję budżetów oraz etatów. Na półkę odłożono też całkowicie serię Mass Efect - nie będzie dalszego odcinania kuponów od uznanej marki. Kolejny RPG, zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, miałby się okazać dopiero w roku fiskalnym 2019, a więc najwcześniej w kwietniu przyszłego roku.

Nvidia Volta w superkomputerze

Nvidia stawia na rozwiązania B2B i od jakiegoś czasu mocno angażuje się w rynek automotive oraz superkomputery. Zaprezentowano właśnie GPU Tesla V100 oparty na architekturze Volta. Ma on znaleźć zastosowanie w centrach danych i charakteryzować się nawet kilkanaście razy wyższą wydajnością w porównaniu z analogicznymi rozwiązaniami opartymi na architekturze Pascal. Układ składa się z 5120 procesorów CUDA, 16 GB pamięci HBM2 oraz zaktualizowanego interfejsu NVLink 2.0. Całość została wykonana w procesie technologicznym 12 nm FFN. Wydajność dla pojedynczej precyzji szacuje się na 15 TFLOPS.

Jednocześnie zaprezentowany został pierwszy superkomputer napędzany nowym układem.  DGX-1V posiada aż osiem chipów Tesla V100 i ma wystarczającą moc, żeby zastąpić 400 serwerów. Daje to ogólną moc obliczeniową na poziomie monstrualnych 960 TFLOPS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu