Startups

Timehop powraca i przywoła Twoje wspomnienia

Tomasz Krela
Timehop powraca i przywoła Twoje wspomnienia
7

Na to, kim jesteśmy, składa się wiele czynników. Miejsce, w którym mieszkamy, ludzie, którzy towarzyszą nam każdego dnia oraz to, czym zajmujemy się na co dzień. Nie bez znaczenia jest również to wszystko, co miało już miejsce, nasza przeszłość, na którą składają się różne doświadczenia oraz właśnie...

Na to, kim jesteśmy, składa się wiele czynników. Miejsce, w którym mieszkamy, ludzie, którzy towarzyszą nam każdego dnia oraz to, czym zajmujemy się na co dzień. Nie bez znaczenia jest również to wszystko, co miało już miejsce, nasza przeszłość, na którą składają się różne doświadczenia oraz właśnie wspomnienia. Gdybym zadał wam pytanie, co robiliście dokładnie rok temu, co działo się 28 marca 2013 roku w Waszym życiu, zapewne niewiele osób potrafiłoby odpowiedzieć na to pytanie. Jednak są usługi, które będą w tym celu pomocne. Takim przykładem jest startup Timehop, który powraca w dobrym stylu, w dodatku z aplikacją mobilną dla systemu Android.

Od przyszłości nie uciekniemy, zawsze będzie z nami. Niektórzy próbują o niej zapomnieć, inni wręcz przeciwnie, dlatego też w 2011 roku powstał startup 4SquareAnd7YearsAgo, który to zrodził się w głowach Jonathana Wegenera oraz Benny Wonga podczas imprezy Foursquare Hackathon. Przez długi czas Timehop był usługą webową, pozwalającą śledzić, co wydarzyło się w naszym życiu dokładnie rok temu. Usługa posiadała, np. aplikację mobilną, pozwalającą zsynchronizować z SMS-ami w naszym telefonie tak, by móc prześledzić dokładnie, co i z kim pisaliśmy rok temu. Z usługi można było korzystać poprzez stronę WWW oraz codzienny newsletter, w którym były zawarte nasze wspomnienia.

Póżniej Timehop zrobił mały pivot, rezygnując całkowicie z wersji webowej swojej usługi, równocześnie przenosząc całą swoją usługę na ekrany smartfonów z iOS za sprawą aplikacji mobilnej. Miało to miejsce mniej więcej rok temu. Od tego czasu, jeśli nie korzystaliście z iPhone’a, nie mieliście dostępu do Timehop. Tak było aż do wczoraj, gdy pojawiła się aplikacja mobilna dla systemu Android. Mogą ją pobrać również polscy użytkownicy Google Play.

Po zainstalowaniu aplikacji w smartfonie, przychodzi pora, by ją skonfigurować. W celu korzystania z Timehop na Androida należy powiązać nasze społecznościowe profile, w których to skrywają się nasze wspomnienia. Usługa oferuje synchronizację z największymi serwisami społecznościowymi jak Facebook, Twitter, Instagram oraz Foursquare. Dodatkowo Timehop może również przypominać nam zdjęcia, które wykonaliśmy dokładnie rok temu. W tym celu możemy synchronizować galerię, znajdującą się w telefonie, jak i pliki, które zapisaliśmy w Dropboxie.

Timehop każdego dnia rano powiadomi nas, że przygotował zestawienie wydarzeń z lat ubiegłych. Dodatkowo możemy również otrzymać powiadomienia za pośrednictwem wiadomości e-mail. Obecnie usługa przypomni nam, nie tylko to, co działo się rok temu, ale nawet 4 lata temu! Jeśli będziemy chcieli podzielić się wspomnieniami z innymi osobami, nic nie stoi na przeszkodzie, możemy udostępniać nasze wspomnienia do dowolnej sieci społecznościowej lub innej aplikacji. Wszystko działa bardzo sprawnie na HTC One X. Jedyną rzeczą, do której mogę mieć jakieś obiekcje, to brak obsługi polskich znaków w statusach. To spore zaniedbanie, ale mam nadzieje, że zgłoszone zostanie naprawione w kolejnych aktualizacjach aplikacji.

Nie można żyć tylko przeszłością, bo zatracimy się w niej. Ominie nas tym samym wiele niesamowitych chwil, które mają miejsce teraz lub będą miały miejsce za chwilę. Na te wydarzenia mamy jeszcze wpływ. Timehop pozwoli nam wrócić do dobrych wspomnień, a jeśli trafimy mało przyjemne chwile z naszej przyszłości, wyciągniemy z nich odpowiednią naukę na przyszłość. Timehop nie pozwoli nam zapomnieć o przeszłości, oby tylko z dobrym skutkiem dla naszej przyszłości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu