Muzyka

TIDAL z wyczekiwaną nowością. Tę funkcję powinny mieć wszystkie usługi muzyczne

Konrad Kozłowski
TIDAL z wyczekiwaną nowością. Tę funkcję powinny mieć wszystkie usługi muzyczne
1

TIDAL ogłosił dziś wprowadzenie nowej funkcji TIDAL Connect, dzięki której możliwe jest zdalne sterowanie muzyką na innych urządzeniach. Skądś to znamy, prawda?

Zaprezentowane w 2018 roku Spotify Connect jest dziś jedną z dwóch moich ulubionych funkcji tej usługi. Oprócz wygodnego zarządzania odtwarzaną muzyką na innych urządzeniach, Spotify przekonuje mnie także dużą bazą playlist stworzonych przez użytkowników chyba na każdą możliwą okazję. To jednak TIDAL pozostaje liderem, jeśli chodzi o jakość muzyki, bo oprócz opcji Hi-Fi, która jest na Deezerze, a która ma zmierzać też do Spotify oraz Apple Music, to TIDAL ma asa w rękawie w postaci muzyki w jakości studyjnej MASTER.

Startuje nowy newonce. Zupełnie nowa aplikacja mobilna i serwis internetowy

TIDAL Connect - wygodne sterowanie muzyką na innych urządzeniach

Ogłoszona dziś nowa funkcja TIDAL Connect jest tak naprawdę odpowiednikiem Spotify Connect, więc jeśli korzystaliście z niej do tej pory, to będziecie wiedzieli, jak używać nowości. Dla pozostałych osób dodam, że TIDAL Connect pozwala na wskazanie jednego ze wspieranych urządzeń w aplikacji mobilnej lub desktopowej, a chwilę później muzyka będzie odtwarzana właśnie na nim. W ten sposób błyskawicznie można przekazać dźwięk na różne systemy audio, ale zanim zakrzykniecie hurra muszę wspomnieć, że dane urządzenie musi być kompatybilne z API Tidala.

Spotify dodało widżet na iOS 14. Równie bezużyteczny co cała reszta

TIDAL konsekwentnie poszukuje możliwości ułatwienia korzystania z odsłuchu HiFi, a naszym głównym celem jest łatwy dostęp do rozrywki w najlepszej jakości dźwięku. TIDAL Connect oferuje użytkownikom HiFi sterowanie muzyką ze swojego urządzenia, dzięki czemu mogą oni korzystać z TIDAL w sposób, który jest dla nich najbardziej wygodny, gdziekolwiek w danym momencie się znajdują.- TIDAL COO, Lior Tibon

Mam nadzieję, że TIDAL Connect się przyjmie...

W przypadku Spotify Connect można odnieść wrażenie, że jest ona dostępna wszędzie i na każdym urządzeniu. Wynika to oczywiście z faktu, że Spotify od samego początku rozpoczęło współpracę z dużą liczbą firm, a i popularność samej usługi sprawiła, że producenci ochoczo dodawali wsparcie dla Spotify Connect. Czy podobnie będzie w przypadku TIDAL-a? Mocno na to liczę, bo jak widać nikomu nie spieszy się, by wprowadzić lepszą jakość dźwięku, więc słuchając muzyki z TIDAL-a chciałbym mieć możliwość wyboru innych urządzeń nie tylko przy użyciu Chromecasta czy AirPlay.

Tidal wyprzedza Spotify. Właśnie na taką funkcję czekałem!

Lista aktualnie wspieranych urządzeń jest dostępna na tej stronie, a znalazły się na niej sprzęty takich firm jak Bluesound, Cambridge Audio, DALI, KEF, iFi audio, Lyngdorf, Monitor, NAD i Naim Audio i StreamUnlimited.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu