Startups

The+Hug i wiesz, ile pijesz

Tomasz Krela
The+Hug i wiesz, ile pijesz
14

Na lato w tym roku nie możemy narzekać. Przynajmniej do tego powodów nie mają osoby, uwielbiające słoneczną, gorącą pogodę. Niezależnie, czy uwielbiamy afrykańskie upały, czy bliżej nam do klimatu, panującego w Norwegii, z dużą chęcią sięgamy latem po wszelkiego rodzaju napoje. Jeśli ćwiczymy, upraw...

Na lato w tym roku nie możemy narzekać. Przynajmniej do tego powodów nie mają osoby, uwielbiające słoneczną, gorącą pogodę. Niezależnie, czy uwielbiamy afrykańskie upały, czy bliżej nam do klimatu, panującego w Norwegii, z dużą chęcią sięgamy latem po wszelkiego rodzaju napoje. Jeśli ćwiczymy, uprawiamy sport w czasie wolnym, to tym bardziej mamy świadomość, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Teraz dzięki The+Hug nie odwodnimy swojego organizmu, a przynajmniej nas przed tym faktem ostrzeże.

The+Hug to ciekawy projekt kolejnej opaski, zaawansowanego czujnika, jaki pojawił się w serwisie Kickstarter. Trzeba nadmienić na początku, że tym razem nie mamy do czynienia z kolejną opaską, którą mamy nosić na nadgarstku, a na butelce z wodą, czy bidonie z napojem izotonicznym.

O tym, że organizm człowieka składa się w większości z wody, dowiadujemy się na samym początku naszej edukacji. Bez wody nie istniałoby życie. Jednak do odpowiedniego nawodnienia naszego organizmu przywiązujemy bardzo małą wagę. Większość z nas, o ile nie uprawia sportu w sposób wyczynowy, pije napoje od przypadku do przypadku. Nie znam nikogo, kto kontrolowałby ilość przyswajanych płynów w ciągu doby. Dzieje się tak nawet, gdy często słyszymy z ust różnych lekarzy o tym, jak ważna jest ta kwestia, w szczególności latem, gdy temperatury czasami przyprawiają o dosłowny zawrót głowy.

Teraz The+Hug, założony na butelkę z wodą, czy innym napojem, ma kontrolować, czy odpowiednio nawadniamy nasz organizm. Opaska, która ma pasować do wielu rozmiarów i kształtów butelek, dzięki wbudowanym sensorom, ma zbierać odpowiednie dane, a następnie je przekazywać przy pomocy Bluetooth LE do smartfona z zainstalowaną aplikacją mobilną.

Aplikacja zainstalowana w smartfonie dostarczy nam rejestru ilości i częstotliwości przyjmowania płynów. Dzięki wprowadzonymi do niej danymi takimi jak płeć, wiek, wzrost oraz waga, sama skalkuluje minimalną ilość wody, jaką powinniśmy wypić w trakcie dnia, biorąc pod uwagę naszą aktywność fizyczną i warunki atmosferyczne. Gdybyśmy jednak zapomnieli o piciu, aplikacja dyskretnie przypomni nam o tym. Potencjał The+Hug objawia się w pełnej klasie dopiero, gdy weźmiemy pod uwagę, że twórcy udostępniają API swojego projektu i będzie można używać tego oryginalnego sensora w połączeniu z takimi aplikacjami jak FitBit, Runkeeper, czy w przyszłości może i Endomondo.

Cena tego gadżetu zaczynała się od 59 dolarów, nie jest to dużo jak na gadżety sportowe i z kategorii tych, które mają dbać o nasze zdrowie. Czy to będzie hitem? Nie wiem, ale jestem pewien, że dzięki The+Hug nie zapomnimy o piciu – oczywiście wody ;).

photo credit: Muffet via photopin cc

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu