Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Gry

Musicie zobaczyć ten projekt. The Witcher 3 HD to mod, który każdy fan Wiedźmina musi znać

AJ
Artur Janczak
27

Wiedźmin 3 jest jedną z najlepszych gier, jakie kiedykolwiek powstały. Można się z tym zgodzić lub nie, ale dużą część graczy z całego świata jasno podkreśla status tej produkcji. Choć nawet dziś przygody Geralta prezentują fenomenalny poziom od strony wizualnej, to trzeba pamiętać, że premierę miały ponad 4 lata temu. W tym czasie wszystko poszło do przodu. Może i przeskok nie jest tak drastyczny, jak przejście z PSX na PS2, ale pewne rzeczy da się wykonać lepiej. Nie oznacza to jednak, że trzeci Wiedźmin musi pozostać w naturalnym stanie. Dzięki moderom produkcja ta doczekała się wielu różnych modyfikacji. Dziś warto jednak zwrócić uwagę na The Witcher 3 HD Reworked Project 10.0 Reborn.

The Witcher 3 HD powoduje opad szczęki

CD PROJEKT RED nigdy nie zamykał się na fanów i tyczy się to również tych, którzy lubią bawić się w edycję ich istniejących gier. Dzięki takiemu podejściu dostaliśmy wiele ciekawych modów do wszystkich odsłon serii Wiedźmin. Omawiany projekt nie istnieje od dziś, ale dokładnie wczoraj pojawiła się nowa wersja 10.0, w której zmieniło się naprawdę wiele. Autor podkreślił, że był w stanie ulepszyć ogromną ilość tekstur -- około 1000 i wiele modeli postaci. Efekty są piorunujące. Sam cały czas przechodzę owianą już legendą trójkę i w ogóle nie czułem potrzeby jakiejś poprawy od strony wizualnej. Modyfikacje dotyczące strojów, nowe przedmioty, kolejne przygody i tym podobne przeleciały mi przez głowę, ale coś takiego nie. Nie oznacza to jednak, że The Witcher 3 HD to zbędny twór, wręcz przeciwnie. Zobaczcie, jak pięknie wygląda dzieło Polaków z teksturami w wysokiej rozdzielczości.

Nie tylko ładny, ale też dobrze zoptymalizowany

Muszę się przyznać, że uwielbiam pisać o tego typu projektach. Halk Hogan PL, bo pod takim pseudonimem kryje się autor, wykonał wspaniałą pracę. Nawet nie chcę myśleć, ile czasu spędził nad tymi wszystkimi materiałami. Do tego zadbał o to, aby jego nowe pliki były odpowiednio zoptymalizowane i nie wywierały zbyt dużego obciążenia na podzespoły. Tyczy się to również niepotrzebnych wycieków pamięci VRAM. Decydując się na omawianego moda, nie musicie martwić się o takie rzeczy. Choć wydawać by się mogło, że przy edycji tak wielu elementów nie pozostało już nic, co można by jeszcze usprawnić, to podobno jeszcze nie koniec. Twórca czeka na propozycje od społeczności, aby zdecydować o kolejnych etapach rozwoju swojego projektu. Jeżeli macie jakieś pomysły to zachęcam się nimi podzielić w tej ankiecie. Jestem szalenie ciekawy, co uda się dodać w kolejnych wersjach tego moda. Najwidoczniej sam Halk Hogan PL nie ma dość i dąży do ustalonej przez siebie "perfekcji". Wszyscy możemy na tym skorzystać.

The Witcher 3 HD Reworked Project jest całkowicie darmowy, ale każdy z Was może wesprzeć jego twórcę. Na ten moment mod został ściągnięty przez ponad półtora miliona użytkowników, a liczba ta wciąż rośnie. Jeżeli ktoś z Was chciałby upiększyć swojego Wiedźmina, to tutaj znajdziecie stronę całego projektu wraz z niezbędnymi informacjami dotyczącymi instalacji. O takich przedsięwzięciach trzeba mówić, bo to naprawdę coś pięknego, co warto docenić.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: