Seriale

Zombie, zjedzcie twórców, żeby was już nie nagrywali! Idzie nowe The Walking Dead

Weronika Makuch
8

O The Walking Dead wie każdy, kto lubi zombie. Jeśli mało wam seriali, komiksów, gier i innych tworów popkultury - mnie martwcie się. Właśnie nadchodzi kolejny.

Właśnie otrzymaliśmy zapowiedź kolejnego serialu osadzonego w świecie The Walking Dead. Tym razem będziemy mieli okazję podejrzeć losy pierwszego pokolenia, które musiało zmagać się z obecnością zombie. Krótka zajawka nie zdradza zbyt wiele. Pokazuje kilkoro głównych bohaterów i zapowiada premierę na wiosnę 2020. Najnowsza produkcja nie ma jeszcze podtytułu.

Nowy serial w uniwersum The Walking Dead już wiosną 2020

Za powstanie tego spin-offa odpowiadają były showrunner i producent oryginalnego serialu - Scott Gimple oraz Matthew Negrete. Do głównej obsady nadchodzącego The Walking Dead należą m.in.: Aliyah Royale (The Red Line, War paint) jako Iris, Annet Mahendru (Zawód: Amerykanin, Tyran) jako Huck, Alexa Mansour (Ziemiostrofa, Stephanie) jako Hope, Nicolas Cantu (LEGO Star Wars: Przygody freemakerów) jako Elton i Hal Cumpston (Bliched) jako Silas.

Nareszcie można nadrobić lub powtórzyć The Walking Dead! Serial trafia na Netflix!

Twórcy na Comic-Conie zapewniali, że będzie zupełnie inaczej, niż w przypadku dwóch poprzednich seriali. Chcą otworzyć się na nowości, inne światy, zbadać kolejne rejony i aspekty. Są przekonani, że będą się one wzajemnie uzupełniać. Według nich uniwersum The Walking Dead jest wielką tajemnicą, której mieliśmy okazję do tej pory zobaczyć zaledwie wycinek. Podobno jest jeszcze bardzo dużo do odkrycia. Czy zobaczymy inne cywilizacje, które przetrwały apokalipsę? Całkiem możliwe.

Do tej pory ukazały się trzy seriale powiązane z tym uniwersum. The Walking Dead liczy obecnie dziewięć sezonów. Na horyzoncie jest już dziesiąty i zapewne na tym się nie skończy. Oprócz głównej produkcji widzowie dostali aftershow pod tytułem Talking Dead. Chris Hardwick wraz z zaproszonymi gośćmi omawia kolejne odcinki oryginalnego serialu. Istnieje również spin-off i zarazem prequel oryginału - Fear The Walking Dead. Do tej pory pojawiło się pięć sezonów, zapowiedziano również szósty. Fear The Walking Dead został przyjęty przez widzów chłodniej niż główna produkcja, jednak nadal nie brakuje mu fanów. Nadchodzący serial jest okazją do poznania bardzo ciekawego okresu w historii uniwersum. Oczywiście, jak łatwo się domyślić, jego wypuszczenie wiążę się głównie z zyskiem. Myślę jednak, że warto się do niego pozytywnie nastroić. Twórcy wiedzą, że muszą się postarać, aby fani byli zadowoleni, więc na to też można liczyć. Ale co tak naprawdę z tego wyniknie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu