Po Godzinach

To już 9. sezon tego serialu, a ja nadal mam ochotę go oglądać

Konrad Kozłowski
To już 9. sezon tego serialu, a ja nadal mam ochotę go oglądać
16

Aż trudno mi uwierzyć, że ten serial rozpoczął się w 2010 roku. Do dziś pamiętam emocje podczas seansu pierwszego odcinka, gdy lokalny policjant na koniu przemierzał pustą od ludzi, ale pełną samochodów autostradę. Nie sądziłem wtedy, że 8 lat później doczekamy się zapowiedzi 9. sezonu, który pożegna tego głównego bohatera. 9. sezonu "The Walking Dead".

Zwiastuny "The Walking Dead" zrobiły na mnie niemałe wrażenie. Warto tutaj nadmienić, że 8 lat temu miałem nieco inne pojęcie na temat seriali, na pewno widziałem ich sporo mniej, niż do dzisiaj. Miałem też inne oczekiwania wobec produkcji telewizyjnych. Nie będę ukrywać, że wychowały mnie "Lost" i "Jericho", a w tamtym okresie opowieść z żywymi trupami była naprawdę świeża. Może nie ze względu na samo podłoże fabuły, ale sposób opowiadania historii - momentami wydawał się przynudzający, ale dzięki temu budowano klimat - robił na mnie wrażenie.

Jak to bywa z wieloma dłuższymi serialami, "The Walking Dead" miał swoje wzloty i upadki. Podczas nie jednego odcinka kląłem pod nosem sfrustrowany podejmowanymi przez bohaterów decyzjami (czasem bezmyślnością, ale być może wynikającą ze strachu), jednak nadal do serialu wracałem. Nie inaczej będzie tej jesieni, bo zwiastun 9. sezonu i zapowiedź opuszczenia serii przez postać, od której to wszystko się zaczęło, po prostu muszę zobaczyć.

Zwiastun 9. sezonu The Walking Dead - Rick Grimes odchodzi

Uważajcie - zwiastun trwa ponad 5 minut i pokazuje naprawdę wiele. Jak na razie walczę z chęcią obejrzenia - nie wiem czy dam radę wytrzymać aż do premiery, czyli października tego roku. Nie będzie łatwo, ale ostatnio dobitnie przekonałem się, że oglądanie filmów i seriali bez uprzedniego zobaczenia zwiastunu jest całkowicie inne.

Tym bardziej, że końcówka zwiastunu zawiera scenę, która podobno "zmienia oblicze serialu". Wiem, co tam się znajduje, bo przypadkiem natrafiłem na tę uwagę w komentarzach pod jednym z materiałów, ale nie odważyłem się tego zobaczyć i usłyszeć. Wolę chyba doświadczyć tego dopiero jesienią, gdy "The Walking Dead" z 9 sezonem trafi na antenę FOX. Premiera w Polsce 8 października o 22:00

Zwiastun 4. sezonu (B) "Fear the Walking Dead"

Stacja AMC zaprezentowała także nowy zwiastun spin-offu, którego druga część 4. sezonu zadebiutuje jeszcze w sierpniu. Zwiastun został ujawniony podczas Comic-Con w San Diego i trwa ponad 3 minuty, więc ponownie mamy do czynienia ze sporą ilością nowego materiału. AMC zapowiada nowe odcinki w następujący sposób:

Pierwsza połowa 4. sezonu rozpoczęła się od sceny, w której przy ognisku siedzi jedna osoba, a zakończyła się spotkaniem wokół niego dziewięciu postaci. Bohaterowie, którzy rozpoczęli swoją podróż w odosobnieniu, zetknęli się ze sobą w nieoczekiwany sposób i znaleźli się w miejscu, w którym nigdy by się nie spodziewali znaleźć razem. W drugiej połowie sezonu odkryją, kim są, zarówno jako jednostki, jak i część większej grupy, a także dowiedzą się, w jakim kierunku będą dalej podążać. Zmierzą się z nowymi przeciwnikami: ludźmi, nieumarłymi, a nawet naturą. Będzie to podróż pełna niebezpieczeństw, miłości, złamanych serc, straty i jak się okaże – także nadziei.

Premiera drugiej części 4. sezonu "Fear the Walking Dead" już 13 sierpnia o 3:00 na AMC Polska (równo z amerykańską premierą). Powtórkę będzie można obejrzeć tego samego dnia wieczorem o 22:00.

Zobacz też: Najlepsze seriale, które pojawią się jeszcze w te wakacje!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu