Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Netflix

Nie zgadniecie, co nowego uruchomi Netflix - premiera w styczniu przyszłego roku

KK
Konrad Kozłowski
15

W momencie, gdy czytałem informację o planach Netfliksa, z niepewnością zerknąłem na kalendarz. Czy dzisiaj mamy 1 kwietnia? Sięgający po klasyczne komiksy gigant streamingowy to jedno, ale uruchamiający własne radio, to drugie.

Pociąg Netfliksa do komiksów nie jest taki absurdalny, jak się wydaje. Przecież we współpracy z Marvelem przygotowuje seriale oparte o komiksy - jedną z ostatnich zapowiedzi jest 2. sezon "Iron Fist".  -  ale nie tylko z nimi. Ta relacja pomiędzy ekranem a kartami komiksów istnieje od dawna i mało kogo szokowało przejęcie przez Netflix wydawnictwa Millarworld. Czym innym jest jednak sięgnięcie po wynalazek sprzed kilku dekad - choć oczywiście Netflix zapewne skupi się na nadawaniu w nowoczesny sposób.

CNBC donosi, że Netflix rozpoczął współpracę z Sirius XM - nadawcą radia satelitarnego. Celem jest uruchomienie kanału dedykowanego treściom komediowym, których w ofercie serwisu VOD nie brakuje. A faktem jest przecież, że spora część z występów stand-uperów nie musi być oglądana, lecz można ich po prostu posłuchać. Do tej pory niektórzy z komików (szkoda, że nie ma lepszego słowa opisującego "comedian" z angielskiego) wydawali własne występy (kolejne słowo, w oryginale po prostu "specials") w formie audio na płytach CD czy kasetach magnetofonowych. I właśnie w tym Netflix upatruje szansy dla siebie.

Co będzie nadawał Netflix w radiu? Już posiadane treści

Nie będzie oczywiście zajmować się dystrybucją fizycznych nośników, ale nadawanie programów z najlepszymi występami komików, w tym tych, którzy tworzą już tylko dla Netfliksa. Należą do nich między innymi Jerry Seinfeld, który oprócz własnych występów przeniósł się z serwisu Crackle ze swoją serią Comedians in Cars Getting Coffee i Dave Chappelle.

Nie oszukujmy się - osoby, które zasłyszą tego typu audycje mogą zwrócić się ku Netfliksowi i wykupią subskrypcję, by móc obejrzeć i posłuchać jeszcze więcej. Katalog tytułów tego typu jest naprawdę szeroki, niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy jak bardzo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: