Netflix

Cóż tam się dzieje?! Pierwszy zwiastun i zdjęcia z serii sci-fi "Nightflyers" od Netflix!

Konrad Kozłowski
Cóż tam się dzieje?! Pierwszy zwiastun i zdjęcia z serii sci-fi "Nightflyers" od Netflix!
11

Serial oparty o opowiadanie George'a R. R. Martina - autora Gry o tron - wygląda na solidną produkcję sci-fi - Nightflyers może być odpowiedzią na potrzeby wyczekujących fanów.

Jak wyglądają początki i koniec wyprawy kosmicznej w poszukiwaniu życia? "Nightflyers" skupi się na ósemce naukowców i człowieka z nadprzyrodzonymi zdolnościami, którzy staną przed takim zadaniem. Obrzeża Układu Słonecznego skrywają jednak coś, na co mogą nie być gotowi. Czy mimo wszystko uda im się doprowadzić misję do końca?

Nightflyers to historia ośmiorga niezależnych naukowców i człowieka o nadprzyrodzonych zdolnościach, którzy wyruszają na wyprawę na kraniec naszego Układu Słonecznego. Zgrana załoga kierowana przez kapitana - samotnika wsiada na pokład statku Nightflyer z nadzieją, że odnajdą obce formy życia. Kiedy jednak przychodzi im się zmierzyć z przerażającymi i okrutnymi zdarzeniami, zaczynają tracić do siebie zaufanie, a pomyślne zakończenie wyprawy okazuje się być trudniejsze niż ktokolwiek z nich przypuszczał. 

Rozczarowani "Zagubionymi w kosmosie", który jest serialem familijnym będą chyba mieli tym razem mniej powodów do niezadowolenia. Po materiale wideo widać, że temat potraktowano poważnie, a warto dodać, że wśród producentów wykonawczych znalazł się sam George R. R. Martin, który czuwał nad projektem. Autorem scenariusza jest Jeff Buhler i on również jest jednym z producentów wykonawczych. W Polsce książka z opowiadaniem Martina ukazała się z tytułem "Wędrowcy", lecz serial nie przejął tego nazewnictwa nad Wisłą.

Obsada serialu:

Gretchen Mol (“Zakazane imperium") wystąpi w serialu jako Dr. Agatha Matheson. U jej boku pojawią się: Eoin Macken (“The Night Shift”) jako Karl D’Branin, David Ajala ("Szybcy i Wściekli 6”) jako Roy Eris, Sam Strike (“EastEnders”) jako Thale, Maya Eshet (“Teen Wolf: Nastoletni wilkołak”) jako Lommie, Angus Sampson (“Fargo”) jako Rowan, Jodie Turner-Smith (“Ostatni okręt") jako Melantha Jhirl oraz Brían F. O'Byrne (“Za wszelką cenę”) jako Auggie.

Smucić może odległy termin premiery - nie nastąpi to jeszcze w tym roku, ponieważ odcinki ukażą się dopiero w 2019. Wiemy jednak, że będzie ich dokładnie 10. Z pewnością przyjrzę się "Nightflyers", ponieważ dawno nie śledziłem tak poważnie i mrocznie wyglądającej serii sci-fi. Choć zastosowane tu chwyty (lot w kosmos, problemy techniczne, bunt członków załogi przeciwko sobie) są dość powszechne, to realizacja i zakończenie powinny nam to wynagrodzić. Mam przynajmniej taką nadzieję.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu